SANAYİCİ KAÇIYOR

STSO aylık olağan toplantısına katılan CHP Samsun Milletvekili Hayati Tekin, sanayici ve yatırımcının Samsun dan; MHP Samsun Milletvekili Erhan Usta da Türkiye den kaçtığını iddia etti

 SANAYİCİ KAÇIYOR

Samsun Ticaret ve Sanayi Odası (STSO) Ekim ayı olağan meclis toplantısı Meclis Başkanı Muharrem Durmuşoğlu başkanlığında gerçekleştirildi. Davut Alan Meclis Salonu nda gerçekleştirilen toplantıya, CHP Milletvekili Adayı Hayati Tekin ve MHP Milletvekili Adayı Erhan Usta, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası yönetim kurulu ve üyeleri katıldı.  STSO Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu nun Avrupa Ticaret ve Sanayi Odaları Birliği (Eurochambres) seçimlerinde oybirliği ile daimi başkan vekilliğine seçilmesinin devrim niteliğinde olduğunu söyleyerek kutladı.

SANAYİCİYİ KAÇIRDIK
Samsun un dışardan bakıldığında zengin ve gelişmiş göründüğünü ve bu yüzden geçmiş 13 yılda milletvekillerinden yeterince yararlanamadığını ifade eden CHP Milletvekili Adayı Hayati Tekin, Etrafımızdaki sanayiciyi Çorum a, Merzifon a kaçırdık. Adaletsiz bir teşvik sisteminden dolayı bugün de Sinop a ve Ordu ya kaçırmak üzereyiz. Samsun un sanayiciler için lojistik, alan gibi her türlü nimeti varken bizde büyük bir sanayici gelip arsa istese ona Azot un veya Bakır ın satmaya çalıştığı alanlar gösteriliyor. Bu bir zuldür. Derhal, Büyükşehir Belediyesi nin sanayi parselleri oluşturup, sanayiciye destek vermesi lazım. Elbette ki bu Büyükşehir in görevi değil ama deniz kenarına yaptığı hizmetlerin, güzelliklerin 3 te 1 ini sanayiciye ve ticaretçiye ayırmış olsa Samsun da sanayinin önü daha çok açılacak dedi.

DEMOKRASİSİZ EKONOMİ GELİŞMEZ
Türkiye nin kamu yönetimindeki tarzından dolayı yerli yatırımcının yurt dışına kaçtığını kaydeden MHP Milletvekili Erhan Usta da şunları söyledi: Türkiye her yıl ortalama 220 milyar dolar finansman ihtiyacı olan bir ekonomi. Bu ihtiyacın sağlıklı biçimde bu ekonomiye girebilmesi için bizim herkesten fazla yatırımcıyı korumamız, bütün ülkelerden daha fazla hukuk sistemine sahip çıkmamız ve demokrasimizi geliştirmemiz gerekiyor. Demokrasinin olmadığı bir yerde ekonominin gelişmesi mümkün değil. Maalesef, Türkiye kendisine birinci sınıf demokrasilerini değil de Afrika ve Orta Doğu ülkelerinin demokrasilerini hedef alıyor.  

Toplantı, Başkan Mirzioğlu nun iki toplantı arası faaliyet raporunu sunması ve diğer gündem maddelerinin oylanıp karara bağlanmasının ardından sona erdi. 

Zerrin SOMUNCU EN ÇOK OKUNANLAR

Eve çağırdığı hayat kadınları tarafından soyuldu

1 Eve çağırdığı hayat kadınları tarafından soyuldu

Siirt'ten acı haber: 2 asker şehit, 7 asker yaralı

2 Siirt'ten acı haber: 2 asker şehit, 7 asker yaralı

Arnavutköy'de müşterilerin olduğu lokantaya silahlı saldırı

3 Arnavutköy'de müşterilerin olduğu lokantaya silahlı saldırı

Polisin kaza yapan alkollü sürücü ile imtihanı

4 Polisin kaza yapan alkollü sürücü ile imtihanı

Düzce'de otomobile silahlı saldırı

5 Düzce'de otomobile silahlı saldırı

İzmir'de kundaklandığı ileri sürülen servis minibüsü yanarak küle döndü

6 İzmir'de kundaklandığı ileri sürülen servis minibüsü yanarak küle döndü

Kayseri'de DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı

7 Kayseri'de DEAŞ operasyonu: 3 gözaltı

Vali Akın, Mucur ilçesinde covid-19 salgın süreci çalışmalarını inceledi

8 Vali Akın, Mucur ilçesinde covid-19 salgın süreci çalışmalarını inceledi

HAK-İŞ'ten Niğde Hastanesi doktorlarına teşekkür

9 HAK-İŞ'ten Niğde Hastanesi doktorlarına teşekkür

Hikmet Karaman, Başkan Gevrek'in baba ocağına hayran kaldı

10 Hikmet Karaman, Başkan Gevrek'in baba ocağına hayran kaldı

hızWeb