OLAY YERİ KEŞFİ YAPILACAK

Samsun da film senaryolarını aratmayacak öldürmeye teşebbüs olayından tutuklanan şüphelinin yargılandığı davada mahkeme heyeti olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.

OLAY YERİ KEŞFİ YAPILACAK

Samsun un İlkadım ilçesinde 22 Nisan 2015 tarihinde saat 03.30 sıralarında meydana gelen olayda, Atakum ilçesi Yeşildere Mahallesi Samsun-Ankara yolu üzerinde yaralı halde bir akaryakıt istasyonuna sığınıp araçla uçurumdan yuvarlandıklarını söyleyen Ali Demir (51) yardım istedi.

Olay yerine polis ve ambulans sevk edildi. Hastaneye kaldırılan Ali Demir, tedavi altına alındı. Ali Demir, kaza sırasında yanında 51 yaşındaki H.B. nin de bulunduğunu söyledi. Gece yapılan arama çalışmalarında araç ve diğer şahıs Hamit B. bulunamadı.

Arama çalışmaları gün boyu devam ederken araç İlkadım ilçesi Kalkancı Mahallesi nden Kürtün Irmağı mevkisinden yaklaşık 100 metrelik uçurumdan yuvarlanmış olarak bulundu. AFAD ekipleri gün boyu uçurumun etrafından köpek yardımıyla kayıp olan H.B. yi aradı ancak bulamadı. Polis, yaralı Ali Demir in ifadesine yeniden başvurulunca olay ortaya çıktı.

İddialara göre, H.B. ile Ali Demir in Tekkeköy ilçesinin Başköy Mahallesi nden oldukları, yıllar önce askere gitmemek için H.B. nin Ali Demir in kimlik bilgilerini kullanarak üzerinde kendi fotoğrafının yer aldığı nüfustan kimlik çıkarttığı ve yine Ali Demir adına kendisine pasaport aldığı ortaya çıktı. H.B. nin Fransa ya kaçtığı, hayatının geri kalan bölümünü de Ali Demir kimliği ile sürdürdüğü, Ali Demir adına şirket kurduğu, bankadan da kredi çektiği tespit edildi. Gerçek Ali Demir in aldığı sakatlık maaşının kesilmesi üzerine olay ortaya çıkınca, H.B. nin bu olayı konuşup anlaşmak için Ali Demir ile buluştuğu, birlikte gezip dolaştıkları ve daha sonra H.B. nin İstanbul dan Ali Demir adına kiraladığı 07 ZG 992 plakalı otomobili içinde Ali Demir bulunduğu halde uçurumdan yuvarlayıp Ali Demir den ve kredi borçlarından kurtulmaya çalıştığı, araç yuvarlanmadan önce kendisinin aşağı indiği ileri sürüldü.

Samsun Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Bürosu ekipleri bütün bu ayrıntıları ortaya çıkarınca Ali Demir kimliğini kullandıklarını tespit ettikleri H.B. hakkında yakalama kararı çıkarttı. H.B. nin yurt dışına kaçma ihtimalleri göz önünde bulunduruldu ve sınır kapılarına ve havalimanlarına bilgi verildi. 24 Nisan 2015 sabah saatlerinde İstanbul Atatürk Havalimanı ndan Fransa ya gitmek için hazırlık yapan özel bir firmaya ait uçakta bulunan H.B., yakalanarak gözaltına alındı. Yurt dışına çakamadan yakalanan H.B. nin üzerinde Ali Demir adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı, Ali Demir adına Türk pasaportu ve Fransız vatandaşı olduğu için D.P.B. yabancı ismini alıp Fransız pasaportu da ele geçti. 

Olaydan sonra tutuklanan H.B. hakkında,kasten öldürmeye teşebbüs, mala zarar verme, tasarlayarak bir suçu gizlemek, başka bir suçun delillerini gizlemek ya da yakalanmamak için öldürmeye teşebbüs suçlarından dava açıldı. Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi nde bugün görülen davanın ikinci duruşmasında Fransa nüfusuna kayıtlı olup Fransız D.P.B. adını taşıyan ve tutuklu bulunan H.B., kendini savundu.

İlk duruşmaya katılmayan mağdur Ali Demir, bugünkü duruşmada hazır bulundu. Ali Demir, başından geçen olayı anlatarak H.B. nin kendisini araçla uçurumdan attığını ve şikayetçi olduğunu söyledi. 

Mahkeme heyeti olay yerinde keşif yapılmasına karar verip duruşmayı erteledi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

1 Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

2 Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

3 Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

4 Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

5 Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camiler açıklandı

6 Samsun'da Cuma Namazı kılınacak camiler açıklandı

İş adamı kazada hayatını kaybetti

7 İş adamı kazada hayatını kaybetti

Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

8 Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

Genç kız sokak ortasında öldürüldü

9 Genç kız sokak ortasında öldürüldü

Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

10 Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

hızWeb