DAVETE İCABET ETMEDİLER

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Millet için hizmet etme anlamında elini taşın altına koymak için davet ettiklerimiz bu davete icabet etmediler dedi.

 DAVETE İCABET ETMEDİLER

Seçim çalışmalarını sürdüren Bakan Çağaday Kılıç, Çarşamba’nın Arım Karacalı Mahallesi’nde muhtarlarla bir araya geldi. Muhtarlara hitaben konuşma yapan Bakan Kılıç, “1 Kasım akşamı demokrasi bayramında buluşmayı Rabbim bizlere nasip etsin. 7 Haziran seçimlerinden sonra neleri nasıl göğüslediğimizi biliyorsunuz” ifadelerini kullandı.

Bakan Kılıç, 7 Haziran seçimlerinde alınan yüzde 41’lik oy oranıyla AK Parti’nin vatandaş tarafından birinci parti olduğunun tescillediğini söyledi. Bu anlamda sorumluluklarını yerine getirmek için büyük çaba sarf ettiklerini belirten Kılıç, hükümet kurma çalışmalarında milli iradenin söylediği şekilde yanlarına ortak almak için çalışmalar yaptıklarını ama sonucun olmadığını belirterek, “Sayın Bahçeli’nin her şeye ‘hayır’ diyen tutumu, HDP’nin bizimle ortak olmak gibi bir şansının olmaması, Cumhuriyet Halk Partisi’nin de ortada gitmeye çalışan bir yolu oldu. Sonuç itibari ile millet için hizmet etme anlamında elini taşın altına koymak için davet ettiklerimiz bu davete icabet etmediler” diye konuştu.

Bakan Kılıç, bir ara blok siyasetinin gündeme geldiğini fakat bu blok siyasetinin Meclis Başkanı seçiminde dağıldığını hatırlatarak, “Burada yüzde 60’lık blok siyasetini ortaya koyanlar aslında ayrımcılığın ve farklı noktada durmanın bir erdem olduğunu ortaya koymaya çalıştılar ama olmadı. Vatandaşımızın bir araya gelme talimatını, sandıktan çıkan iradeyi kabul etmediler” şeklinde konuştu.

Anayasal olarak ortaya çıkan hükümeti kurmak üzere Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun daveti yaptığında hem CHP, hem MHP hem de HDP’nin bu sorumluluğu almayı reddettiğini belirten Kılıç, “Siz bu sorumluluğu tek başınıza götürmek zorundasınız dediler. Biz sorumluluktan asla kaçmadık. Bu millete en üst noktada hizmet etmek için her zaman en önde olduk ve olmaya devam edeceğiz” dedi.

1 Kasım seçimlerinde destek isteyen Bakan Kılıç, sandıklara sahip çıkılması gerektiğini söyledi. Bakan Kılıç, yapılan yatırımları şöyle anlattı:

Burada Bakanlığımız tarafından yapılan halı saha var. Bu sahada gençlerimizin yaptıkları çalışmaları görüyorsunuz. Sahamızın eski halini de biliyorsunuz işte AK Parti’nin hizmet anlayışı budur. Soruyorlar ‘nasıl hizmetler yapacaksınız?’ diye. İşte yaptığımız hizmetler burada, bunlar sizler ve gençler için. Çarşamba’ya yaptığımız spor ve gençlik yatırımları devam edecek. Çünkü biz gençliğimize yaptığımız yatırımın gençlerimizin geleceğine olduğunu biliyoruz. Bugünden yapıyoruz o yatırımı.

Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun muhtar maaşlarını asgari ücret seviyesine taşıma müjdesini ve 19 Ekim tarihinin Muhtarlar Günü olarak belirlendiğini hatırlatan Bakan Kılıç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın muhtarlara verdiği öneme değindi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın her hafta muhtarlarla Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde buluştuğunu söyleyen Kılıç, Bu millete ve size gösterilen değerin ne kadar büyük olduğunun açık ve seçik işaretidir. Ben inanıyorum ki siz AK Parti iktidarlarının burada ortaya koymuş olduğu hizmetlerin karşılığını 1 Kasım seçimlerinde vereceksiniz dedi.

AK Parti seçim beyannamesinde yer alan konuların aynı zamanda hükümet programı olduğunu söyleyen Bakan Kılıç şunları kaydetti:

Biz vaatleri sıralayıp da ne olursa olsun demiyoruz. Biz vaatlerin gerçekleştirebilecek vaatler olması yolunda çalışıyoruz. Aynı zamanda bir hükümet programı çerçevesinde yapacağımızı açıkça belirtiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımızın milletimizin ve vatanımızın geleceği için gece gündüz çalışmalarına sizin de destek olacağınıza inanıyorum. Bölücülere hiçbir zaman fırsat vermedik, vermeyeceğiz. Birliğimizden, beraberliğimiz ve kardeşliğimizden de asla ödün vermeyeceğiz.”

Bakan Çağatay Kılıç, AK Parti dönemleri öncesi iktidarları ile bu iktidarların gerçekleştirdiği yatırımların en iyi muhtarlar tarafından bilindiğine dikkat çekerek sözlerini şöyle tamamladı:

Oy vermek her vatandaşımızın hem hakkıdır, hem görevidir. Bu anlamda siz devlet ve millet kaynaşmasının en önemli örneğini sergiliyorsunuz. 1 Kasım’da bu seçimlerin en iyi şekilde yaşanması ve temsilin sağlanması noktasında olması için sizler önemli görevler üstleneceksiniz. Ben sizlere inanıyorum ve güveniyorum. 1 Kasım’da demokrasi bayramında buluşacağız.

Bakan Kılıç, konuşmasının ardından halı sahayı gezerek, penaltı kullandı. Çocuklarla yakından ilgilenen Bakan Kılıç, bir simitçinin simitlerini alarak gazetecilere ve vatandaşlara dağıttı.

DAVETEEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

1 Samsun'da otomobil ikiye bölündü: 2'si ağır 5 yaralı

Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

2 Samsun'da Korona tehlikesi geçmedi, yeni vakalar var

Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

3 Samsun'da 10. kattan düşen asansör ustası hayatını kaybetti

Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

4 Samsun'daki atık su arıtma tesislerinin girişinde Korona virüse rastlandı

Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

5 Samsun'da dikkatsizliklerini az daha canlarıyla ödeyeceklerdi

İş adamı kazada hayatını kaybetti

6 İş adamı kazada hayatını kaybetti

Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

7 Samsun'da Covid tehlikesi geçmemiş...

Genç kız sokak ortasında öldürüldü

8 Genç kız sokak ortasında öldürüldü

Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

9 Samsun'da alkollü kavgası: 5 yaralı

Fındık fiyatları ne kadar? 28 Mayıs Perşembe il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 28 Mayıs Perşembe il il güncel fındık fiyatları

hızWeb