Şmapiyona Bafra’da Başladı

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer alan Basketbol Bölge Şampiyonası Samsun’un Bafra ilçesinde başladı.

Şmapiyona Bafra’da Başladı

Şampiyonaya 7 bölgeden 46 takım ve 550 sporcunun katılıyor. 9 gün sürecek olan turnuvanın ilk gününde Akdeniz Bölgesi takımları Antalya Özel Sporcular Kulübü ile Antalya ZİÇEV takımları karşılaştı. Müsabakada baştan sona üstünlüğünü koruyan Antalya ZİÇEV Basketbol Takımı sahadan 32-17 galip ayrıldı.

Samsun’a Türkiye’nin 81 ilinden sporcular geldiğini belirten Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Birol Aydın, Yıllar önce kapalı kapılar ardında kalan bu kardeşlerimiz artık ülkemizde son 10 yıldır altın çağını yaşamaktadır. Biz de sahada varız diyoruz. Bugünde burada Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çeşitli sporcularla Türkiye Basketbol Şampiyonası yapıyoruz. Buradaki bölge müsabakalarından sonra milli takımlarımız seçilecek. Bölgelerden sora Türkiye şampiyonası yapılacak ve sonra teknik kadromuz tarafından basketbol milli takımımız seçilecek. Milli takımımız yapılan hazırlıklardan sonra ülkemizi yurt dışında temsil edecek. Bu çocuklarımızın da neler yapabildiğini Samsun’dan Türkiye’ye, Türkiye’den de dünyaya duyurmak istiyoruz şeklinde konuştu.

ÇOK GÜZEL GÜNLER YAŞIYORUZ

Son 10 yıldır devletle engellinin kucaklaştığını söyleyen Aydın, Devlet, engellisine sahip çıkıyor. Engellilerin son on yılda bu kadar başarı kazanmasının büyük sebebi, ülkesinde engellisini yaşlısını seven bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olmasıdır. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanımızdan çok destek görüyoruz. Cumhurbaşkanın, ’Türkiye’nin neresi olursa olsun bütün kapıları çalacaksınız, engelli çocukları kapalı kapılar ardından çıkartacaksınız, spor yaptıracaksınız’ diye bir talimatı var. Bize verdiği maddi ve manevi destekten dolayı biz şu anda 81 ilde teşkilatı, 360 tane spor kulübü olan, 18 bin zihinsel engelli kardeşimize spor yaptıran bir federasyonuz. Çok güzel günler yaşıyoruz diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem

1 Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem

Hatay'da çöplük alanda çıkan yangın söndürüldü

2 Hatay'da çöplük alanda çıkan yangın söndürüldü

Seçer'in borçlanma talebi, sert tartışmalar ve gerginliklerle bir kez daha redde

3 Seçer'in borçlanma talebi, sert tartışmalar ve gerginliklerle bir kez daha redde

Kamyonetle traktör çarpıştı: 3 yaralı

4 Kamyonetle traktör çarpıştı: 3 yaralı

Soba bacasına giren yavru kediyi kurtarmak için seferber oldular

5 Soba bacasına giren yavru kediyi kurtarmak için seferber oldular

Takla atan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

6 Takla atan otomobilin sürücüsü hayatını kaybetti

Kırşehir'de, ani bastıran dolu ve sağanak nedeniyle sel oluştu

7 Kırşehir'de, ani bastıran dolu ve sağanak nedeniyle sel oluştu

Tekirdağ'da kamyon tıra arkadan çarptı: 1 yaralı

8 Tekirdağ'da kamyon tıra arkadan çarptı: 1 yaralı

Fatih Terim: "Bu skoru hak etmedik"

9 Fatih Terim: "Bu skoru hak etmedik"

Erol Bulut: "Skor yanıltmasın iyi oynamadığımız bir maçtı"

10 Erol Bulut: "Skor yanıltmasın iyi oynamadığımız bir maçtı"

hızWeb