Şmapiyona Bafra’da Başladı

Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu 2015 yılı faaliyet programında yer alan Basketbol Bölge Şampiyonası Samsun’un Bafra ilçesinde başladı.

Şmapiyona Bafra’da Başladı

Şampiyonaya 7 bölgeden 46 takım ve 550 sporcunun katılıyor. 9 gün sürecek olan turnuvanın ilk gününde Akdeniz Bölgesi takımları Antalya Özel Sporcular Kulübü ile Antalya ZİÇEV takımları karşılaştı. Müsabakada baştan sona üstünlüğünü koruyan Antalya ZİÇEV Basketbol Takımı sahadan 32-17 galip ayrıldı.

Samsun’a Türkiye’nin 81 ilinden sporcular geldiğini belirten Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu Birol Aydın, Yıllar önce kapalı kapılar ardında kalan bu kardeşlerimiz artık ülkemizde son 10 yıldır altın çağını yaşamaktadır. Biz de sahada varız diyoruz. Bugünde burada Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen çeşitli sporcularla Türkiye Basketbol Şampiyonası yapıyoruz. Buradaki bölge müsabakalarından sonra milli takımlarımız seçilecek. Bölgelerden sora Türkiye şampiyonası yapılacak ve sonra teknik kadromuz tarafından basketbol milli takımımız seçilecek. Milli takımımız yapılan hazırlıklardan sonra ülkemizi yurt dışında temsil edecek. Bu çocuklarımızın da neler yapabildiğini Samsun’dan Türkiye’ye, Türkiye’den de dünyaya duyurmak istiyoruz şeklinde konuştu.

ÇOK GÜZEL GÜNLER YAŞIYORUZ

Son 10 yıldır devletle engellinin kucaklaştığını söyleyen Aydın, Devlet, engellisine sahip çıkıyor. Engellilerin son on yılda bu kadar başarı kazanmasının büyük sebebi, ülkesinde engellisini yaşlısını seven bir Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın olmasıdır. Çünkü biz Sayın Cumhurbaşkanımızdan çok destek görüyoruz. Cumhurbaşkanın, ’Türkiye’nin neresi olursa olsun bütün kapıları çalacaksınız, engelli çocukları kapalı kapılar ardından çıkartacaksınız, spor yaptıracaksınız’ diye bir talimatı var. Bize verdiği maddi ve manevi destekten dolayı biz şu anda 81 ilde teşkilatı, 360 tane spor kulübü olan, 18 bin zihinsel engelli kardeşimize spor yaptıran bir federasyonuz. Çok güzel günler yaşıyoruz diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

1 Hassas burun 'Roket' kenevir bahçesini buldu

Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

2 Rize'de bir kadın, kocası tarafından vahşice öldürüldü

Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

3 Hatay'da otomobil uçuruma yuvarlandı: 3 ölü, 4 yaralı.

Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

4 Zonguldak'ta polis kumar oynayanlara göz açtırmıyor

Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

5 Manisa'da otomobiller kavşakta çarpıştı: 2 yaralı

Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

6 Diyarbakır'da silahlarla ev bastılar: 1 kadın öldü

Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

7 Bartın'da korona virüs tedavisi gören hasta kalmadı

Washington'da Floyd protestosu

8 Washington'da Floyd protestosu

Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

9 Kazanın ardından hurdaya dönen minibüsünü bırakıp kaçtı

Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

10 Karaman'da tek katlı müstakil evde korkutan yangın: 1 yavru kedi telef oldu

hızWeb