BAYRAKLAR GÖNDERE ÇEKİLDİ

2017’de Samsun’da yapılacak 23. Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları öncesinde, Deaflympics Oyunları’na katılacak 108 ülkenin bayrağı törenle göndere çekildi.

BAYRAKLAR GÖNDERE ÇEKİLDİ

108 üye ülkeden 6 bin sporcu ve idarecinin katılımıyla 23. Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyat Oyunları 2017’de Samsun’da yapılacak. 21 branşta sporcuların yarışacağı olimpiyatlar öncesi Batıpark’ta 108 ülkenin bayrağı göndere çekildi. Bayrak çekme törenine Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Akan, ilçe belediye başkanları, kaymakamlar, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Güven Özyurt, Uluslararası İşitme Engelliler Spor Komitesi (ICSD) Başkanı Valery Rukledev, Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, yurt dışı federasyonlarından yaklaşık 100 yetkili, işitme engelli öğrenciler ve öğretmenler katıldı. Bayrak törenin ardından açılış konuşmaları gerçekleştirildi.

KIHTIR: “DEAFLYMPICS FARKINDALIK OLUŞTURACAK”

Samsun’un 2017 İşitme Engelliler Olimpiyatları’na ev sahipliği yapmasından ötürü memnuniyetini dile getiren Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir, Samsun’daki yetkililer çok uğraştı. Tesislerin yapım işleri hızlı bir şekilde ilerliyor. 2017’de Samsun’da büyük bir organizasyon olacak. İşitme engellilerin yaşam, kültür, spor açısından farkındalık oluşturacak bir organizasyon olacak dedi.

RUKLEDEV: “YÜKSEK SPOR STANDARTLARINDA BİR ORGANİZASYON OLACAK”

Samsun’un, 2017 Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyatları’nı kabul ettiği için çok mutlu olduğunu ifade eden ICSD Başkanı Valery Rukledev, Burada mükemmel bir çalışma olacağına inanıyorum. 2017 yüksek spor standartlarının seviyesinde bir organizasyon olacak diye konuştu.

BAYKAN: “SAMSUN OLİMPİYATLARA HAZIR DURUMDA”

Türkiye’nin çoklu spor organizasyonlarına ev sahipliği yaptığını belirten Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan, 2017 Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyatları önceki oyunlardan kazandığımız tecrübelerin bir tezahürü olacak. Samsun’da olimpiyatlara hazırlık olarak hiçbir konaklama ve spor tesisinde problemimizin olmadığını ifade etmek istiyorum. Samsun 2017 Deaflympics İşitme Engelliler Olimpiyatları’na hazır durumdadır şeklinde konuştu.

ŞAHİN: “SAMSUN RENKLİ BİR ULUSLAR ARASI BİR BOYUT KAZANDI”

Samsun için tarihi bir gün olduğunu ifade eden Samsun Valisi İbrahim Şahin, Hem Türk bayrağının hem de 108 ülke bayrağının göndere çekilmesi Samsun’a uluslararası bir boyut ve renkli bir kişilik kazandırdı. Samsun ilk adım kenti, Samsun sağlık kenti aynı zamanda Samsun bir spor kentidir. Bundan dolayı ne kadar övünsek azdır. Samsun yeni bir kimlik kazanıyor. 2017 olimpiyatlarına hazırlık için yapılan çalışmalar bize gurur veriyor ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

2 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

3 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

4 Samsun'da genci 4 yerinden bıçakladı

Samsun polisinden zehir baskını

5 Samsun polisinden zehir baskını

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

6 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

7 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

8 Samsun Jandarmadan uyuşturucu operasyonu

Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

9 Silahlı kavgada ölü sayısı 4'e yükseldi

Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

10 Samsun'da kazada Doblo ve Peugeot bu hale geldi: 1 yaralı

hızWeb