AÇILIŞ TARİHİ YİNE DEĞİŞTİ

Recep Tayyip Erdoğan ın, İnşallah 2 yıl sonra da açılışını yapacağız. dediği Trabzonspor un yeni mabedi Akyazı daki stadın açılış tarihi Haziran 2016 olarak yine ertelendi.

AÇILIŞ TARİHİ YİNE DEĞİŞTİ

Daha önce 2015-16 futbol sezonunun açılışına yetişeceği açıklanan, ardından sezonun ikinci yarısı için söz verilen Trabzonspor un yeni stadının açılış tarihi bir kez daha ertelendi. 2013 yılında yapımına başlanan ve 2 yıl içerisinde tamamlanacağı sözü verilen Akyazı daki statla ilgili yeni açılış tarihini AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, Haziran 2016 olarak açıkladı.

ERDOĞAN 2 YIL SONRA AÇILIŞINI YAPACAĞIZ DEMİŞTİ

Akyazı da oluşturulan deniz dolgu alanı üzerinde yapımı devam eden Trabzonspor un maçlarını oynayacağı stat, ilk olarak 2006 yılında gündeme geldi. Yıllarca şehrin gündemini meşgul eden, siyasilerin seçim vaatlerinin en önemli konularından birisi olarak kullanılan stadın yapımına 24 Kasım 2013 te ancak başlanabildi. Stadın temeli, dönemin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın, Çok istisnai durumlar haricinde biliyorsunuz ben temel atmaya gitmem. Burası benim için de çok büyük önem arz ettiği için bu törene katıldım. Bu stat bizim Trabzon a sözümüzdü. Sözümüzün arkasında durduk. Bugün stadyumun temelini atıyoruz. İnşallah 2 yıl sonra da açılışını yapacağız. sözleriyle atılmıştı.

VERİLEN SÖZLER TUTMADI

Verilen tüm vaatlere, yetkililerin 2015-16 futbol sezonunun açılışına yetişecek sözlerine rağmen, Trabzonsporlu taraftarların yeni stadyum özlemi hala bitmedi. Geçen yıl yaptığı açıklamalarda Akyazı daki stadın Ağustos 2015 te sezon açılışına yetişeceğini açıklayan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, kısa bir süre önce yaptığı açıklamada ise stadın yeni açılış tarihini bu futbol sezonunun ikinci yarısı olarak revize etmişti. Cumhurbaşkanı Erdoğan da 11 Mayıs 2015 tarihinde Atatürk Alanı ndaki toplu açılış töreninde yaptığı konuşmada, Akyazı Stadı nın inşaatını yapıyoruz. İnşallah bu stat 2015-2016 sezonun ikinci yarısına yetişecek. demişti.

AÇILIŞ TARİHİ YİNE DEĞİŞTİ

Özellikle iktidar kanadı tarafından her seçim öncesi propaganda aracı olarak kullanılan stadyumun bir kez daha değişti. AK Parti Trabzon Milletvekili Muhammet Balta, önceki gün Akyazı daki inşaat sahasında yaptığı incelemenin ardından, stadyumun büyük ihtimalle Haziran 2016 da Trabzonspor un hizmetine sunulacağını söyledi.

CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen in stadın 2016 -2017 sezonuna yetiştirme ihtimalinin da çok inandırıcı olmadığını sözlerine tepki gösteren Balta, muhalefeti toplumun kafasında soru işareti bırakmakla itham etti. Peşken ise Balta nın eleştirilerine şöyle cevap verdi:

1 Haziran da bu stadı bitirsinler ben gazetelere ilan verip onlardan özür dileyeceğim. Eğer bitiremezlerse onlardan aynı davranışı bekliyorum. Sayın Balta buyursun, hodri meydan.EN ÇOK OKUNANLAR

Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

1 Manisa'da sokak köpeğini sopayla döven adama ceza yağdı

Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

2 Tokat'ta yıldırım düşen caminin minaresinde hasar meydana geldi

Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

3 Adana Kozan karayolunda feci kaza: 1'i ağır 10 yaralı

Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

4 Otomobille çarpışan tır şarampole yuvarlanıp alev alev yandı: 1 yaralı

Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

5 Evini ateşe verip, kendini içeriye kilitledi

İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

6 İzmir'de dereye düşen şahıs ağır yaralandı

hızWeb