BİZ BAŞKAN DAN VAZGEÇMEYİZ

Fenerbahçe Spor Kulübü Yüksek Divan Kurulu Ekim ayı olağan toplantısı gerçekleştirildi.

 BİZ BAŞKAN DAN VAZGEÇMEYİZ

Toplantının başında açılış konuşması yapan Yüksek Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Fenerbahçe tüzüğü gereği, kulübün geleceğini ilgilendiren idari, sportif, sosyal konularda YDK nın yönetime tavsiye kararı alma yetkisinin bulunduğunu belirterek, Aziz Yıldırım a Görevde Kal çağrısı yaptı.

Fenerbahçe Faruk Ilgaz Tesisleri nde Vefa Küçük başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Yönetim Kurulu Üyeleri ve çok sayıda kurul üyesi katıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları, sarı-lacivertli kulübün kurucuları, vefat eden başkanları, yöneticileri, sporcuları, çalışanlar ve taraftarları ile bu ülkenin birliği ve beraberliği için canlarını veren tüm şehitlerimiz için yapılan saygı duruşu ve İstiklal Marşının hep birlikte söylenmesiyle toplantı başladı. Toplantının açılışında bir konuşma yapan Vefa Küçük, ülkenin genel durumu ve Fenerbahçe nin geleceği hakkında açıklamalar yaptı.

BEKLENTİMİZ ÜLKEYE HUZURUN GELMESİ

Görüşlerinin Fenerbahçe nin tüzel kimliğini bağlamadığını, kendi şahsi görüşleri olduğunu söyleyen Vefa Küçük, 7 Haziran da yapılan seçime rağmen bir hükümet kurulamamasının sorumluluğunun parti menfaatlerini önde tutan siyasilerde olduğunu söyledi. Küçük, 7 Haziran da bu ülke bir seçim yaşadı. Demokratik bir ülkede yaşıyoruz bizi yönetecekleri bizler seçiyoruz. 55 milyona yakın yurttaşımız sandığa gidip beğendiği lidere oy verdi. 7 Haziran da sandıktan koalisyon kurma sonucu çıktı ama gördük ki ülküye yönetmek için seçime giren, bizlerden oy isteyen partiler bir araya gelmekten ziyade; herkes kendi mensuplarına şirin gözükmek için ülke meselelerini 2. plana itip partilerini 1. plana aldılar. 7 Haziran dan bu yana ülkemizi yönetecek hükümet kuramadık. Bunun sonucunda tetikte bekleyen bir takım güçler, otorite boşluğundan yararlanarak, ordu mensuplarını, polisi ve sicil vatandaşlarımız katlediyor. Ateş hepimizi yakıyor. Bu ülkenin geleceğini garanti olmaması bizleri endişeye sevk ediyor. Bunun müsebbibi bizler değiliz. 1 Kasım da da seçim olacak. Herkes kendi kalbinden geçen partiye oy verecek. 2 Kasım günü ülkeyi parlamento içinden çıkacak hükümetle yönetmek zorundayız. Hiçbir parti menfaatini ön palan çıkartılmadan bunlar engellememeli. Biz huzur ve demokratik bir yönetimle barış istiyoruz. Ülkemizin iyi yönetilmesini istiyoruz. Bizleri yönetecek insanların; partisini değil, ülkesini ve bizleri ön plana alıp o gözle hareket etmelerini bekliyoruz. Bu ülkeye yazık oluyor. Her gün şehit veriyoruz, herkes üzülüyor ama şuna inanıyorum ki demokratik sistem içinde güçlü ülkemiz, ordumuz polisimizle bizi yönetenler bunun hakkından gelecektir. Bizim beklentimiz ülkeye huzurun gelmesi, bozulan ekonominin düzeltilmesidir. Bu bizim hakkımızdır dedi.

BİZ BAŞKAN DAN VAZGEÇMEYİZ

Fenerbahçe nin geleceği hakkındaki görüşlerini de açıklayan Vefa Küçük, Fenerbahçe nin sportif faaliyetlerindeki başarının en büyük payının başkan ve yönetimde olduğunu söyledi. Küçük, Ancak bir başka mesele var. Yok yere ortaya çıkan bir mesele. Başkan çeşitli defalar sonuç ne olursa olsun, hem kendi sırtında hem kulübümüzün sırtında kamburlar dolaşırken , mahkeme kararı açıklandığından sonuç ne olursa olsun genel kurulu toplayıp, ben bu görevi devretmeye hazırım demişti. Sayın Başkanınım, sizi biz seçtik. Bunu bize sormadan, bizim muvaffakiyetimizi almadan bunu kolay kolay yapamazsınız. Biz sizden vazgeçmeyiz. Aileme zaman ayıracağım, küçük kızımı sırtıma alıp dolaşacağım demiştiniz. Göreve devam ederken de bunun engeli yok, ailenize zaman ayırabilirsiniz ifadelerini kullandı.

YDK OLARAK GÖREVİ BIRAKMANIZA KARŞIYIZ

Yönetim Kurulu üyelerinin Başkanın yükünün bir kısmını üstlerine alabileceğini söyleyen Vefa Küçük, mahkemenin verdiği beraat kararının henüz kesin olmadığını belirterek, Yargıtay bu kararı onayacak ama Yargıtay ın kararı olmaksızın bu karlarla siz kendinizi bağlı sayamazsınız. Biz burada oturan arkadaşlarla birlikte, dün size iletilmek üzere, Tüzüğümüzün 46. maddesinin 2 numaralı fıkrasının A bendine göre yetkimiz dahilinde size bir tavsiye kararı aldık. Kulübün gelişim ve geleceğini ilgilendiren idari, sportif, sosyal konularda gerektiği zaman YDK, Yönetim Kuruluna tavsiyelerde bulunabiliyor. Biz temennide bulunmak istiyoruz. Tüzüğümüzün o maddesine göre, Kulübümüzün geleceğini ilgilendiren idari bir mesel var. Bu mesele sizin görevi bırakıp, bırakmama konusudur. Biz başkanlık divanı olarak kesinleşmemiz bir kararla görevinizi bırakmanıza karşıyız. Kulübümüzün geleceği açısından yeni atılımlara yol alan ve sırtındaki kamburu da atmış bir kulüp olarak size ihtiyacımız var. Sizi kolay kolay bırakmayız. Futbol A.Ş. nin dün genel kurulunu yaptık. Futbol A.Ş. de bağımsız üye olarak görevimizi sürdürüyoruz. 3 yıllık seçim içinde ben yine varım. Başkanım siz bırakacaktınız da beni niye üye seçtiniz. Takdir sizin olmakla beraber, başkalık divanımızdaki arkadaşlarımın iştirakiyle anlıyoruz ki siz bu grevi sürdürmek zorundasınız. Bizim gönlümüzden bu geçiyor. Takdiri size bırakıyoruz. Her zaman yönetimin yanında bir kuruluz. Sayın üyeler sizlerin de hislerine tercüman oluyorum şeklinde konuştu.

Vefa Küçük ün bu açıklamalarının ardından Aziz Yıldırım kürsüye geldi ve bir konuşma yaptı. Aziz Yıldırım ın açıklamasının ardından son divan kurulundan bu yana vefat eden üyelerin ismi okunda ve ardından 40 ve 50 yılını dolduran üyelere plaketleri takdim edildi.

ŞEKİP MOSTUROĞLU: YANDEX PROJESİ NDE 1 MİLYON 850 BİN KULLANICIYA ULAŞILDI

Daha sonra kürsüye gelen Asbaşkanlardan Şekip Mosturoğlu, Yönetim Kurulu adına faaliyek raporunu okudu. Başkan ın açıklamalarından sonra çok fazla konuşmaya gerek olmadığını söyleyen Mosturoğlu, Kumpas davaları bir bir çökmüştür. Bize destek veren herkese teşekkür ediyoruz dedi. Kulübün devam eden projeleri hakkında da bilgiler veren Şekip Mosturoğlu, Yandex Projesi nde 1 milyon 850 bin kullanıcıya ulaşıldı. Birkaç gün içinde IOS cihazlar da kullanılmaya başlayacak ve bu sayının 2 katına çıkmasını bekliyoruz. Her hangi bir taraftarımız günde ortalama 30 aramayla yıl sonunda kulübe 36 dolar kazandırabilir. Taraftarlarımızın desteklerinin sürmesini istiyoruz diye konuştu.

FENERBAHÇE ÜNİVERSİTESİ İÇİN KURULUŞ İZNİ ALINIYOR

Fenerbahçe Üniversitesi kuruluş çalışmalarının sürdüğünü söyleyen Şekip Mosturoğlu, Önümüzdeki YDK toplantısında kuruluş için izni aldığımız müjdesini sizlerle paylaşacağız dedi.

1 Milyon Üye Projesi nin de hızla devam ettiğini söyleyen Mosturoğlu, son olarak Fatih Şubesi nin açıldığını ve bu projede yeni etkinlikler planladıklarını söyledi. Ülker Spor Kompleksi Şükrü Saracoğlu Stadı nın Türk Telekom un altyapı çalışmasıyla akıllı stat haline getirildiğini söyleyen Mosturoğlu, Fenerium Genel Müdürlüğü ne de Mümtaz Karakaya nın atandığını duyurdu. Mosturoğlu, tüm branşlardaki takımların ve sporcuların başarıları ile takımların son durumları hakkında bilgiler vererek konuşmasını tamamladı.

VEFA KÜÇÜK: MAYIS TA KONUYU YENİDEN GÖRÜŞÜRÜZ

Denetim Kurulu Raporunun okunmasının ardından üyeler söz alarak görüş ve temennilerini dile getirdi. Söz alan üyelerin tamamı Başkanımız Aziz Yıldırım ın görevi bırakmaması yönünde çağrılar yaptı. Vefa Küçük, toplantıyı kapatmadan önce, Tüm üyelerimizin de söylediği gibi Başkanımızı bir yere bırakmıyoruz. Mayıs ayına kadar kendisine süre veriyoruz. Mayıs ayında camianın tüm ileri gelenleri oturur, konuşur; konuyu yeniden görüşür ve düşünürüz ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da 21 yaşındaki gence motosiklet üzerinde infaz

1 Samsun'da 21 yaşındaki gence motosiklet üzerinde infaz

Mektup bırakıp intihar etti

2 Mektup bırakıp intihar etti

Samsun'da 19 yaşındaki genç pompalı tüfekle öldürüldü

3 Samsun'da 19 yaşındaki genç pompalı tüfekle öldürüldü

Sinop'ta torunlarına saldıran dev yılanı öldürdü

4 Sinop'ta torunlarına saldıran dev yılanı öldürdü

Samsun'da cinayet zanlısı adliyeye çıkarıldı

5 Samsun'da cinayet zanlısı adliyeye çıkarıldı

Fındık fiyatları ne kadar? 29 Mayıs Cuma il il güncel fındık fiyatları

6 Fındık fiyatları ne kadar? 29 Mayıs Cuma il il güncel fındık fiyatları

14 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

7 14 yerinden bıçaklanarak öldürüldü

Samsun'da bir annenin en acı karşılaşması

8 Samsun'da bir annenin en acı karşılaşması

Samsun'da 73 gün sonra cuma kılındı

9 Samsun'da 73 gün sonra cuma kılındı

Fabrikanın kazan dairesinde patlama: 2 ölü

10 Fabrikanın kazan dairesinde patlama: 2 ölü

hızWeb