Tiyatroculara ödül

Samsun da, Direklerarası Tiyatro Seyircileri Derneği nce düzenlenen 15. Direklerarası Seyircileri Ödülleri sahiplerini buldu

Tiyatroculara ödül

Direklerarası Seyirci Ödülleri Koordinatörü Ömer Şahinbaş, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezi nde gerçekleştirilen törende, tiyatro seyircisinin değerlendirmelerinin ardından ödüllerin sahiplerini bulduğunu belirtti. Törende, en iyi prodüksiyon ödülüne, Samsun Düşevi Oyuncularınca hazırlanan Doğum, Düğün ve Ölüm adlı oyun layık görüldü. Samsun Büyük Şehir Belediye Konservatuarından Saliha Çandar, Gün Anneme Gebe adlı oyundaki rolü ile En İyi Kadın Oyuncu, Suat Onur Çalık da aynı oyunla En İyi Yönetmen ödülü aldı. 

Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosunca hazırlanan Derya Gülü, oyunundaki rolü ile Duygu Aydın En İyi Kadın Oyuncu, Kenan Yıldırım ve Özgür Aydın En İyi Erkek oyuncu, Doğan Turan da En İyi Yönetmen seçildi. Onur Özgül Işık, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, aynı oyunla  Sahne Tasarımı ödülünü aldı. Sapan adlı oyunda rolü ile Nilsu Namlı ve Türker Büyük e Genç Yetenek Ödülü, Erhan Özçelik e de En İyi Yönetmen Ödülü verildi. Bir Adam Yaratmak oyunuyla Zafer Bozdağ, Işık, Murat Çavuş Tasarım, Rıfat Çöl, En İyi Erkek Oyuncu, Murat Güney Tepe ise En iyi Yardımcı Erkek Oyuncu ödülüne layık görüldü.

Sinop ta Umut Veren Tiyatro Grubu olarak Hayaller Tiyatrosu ödüle değer bulundu.  Zonguldak ta Karadeniz Ereğli Sanat Kurumundan Cihangir Amca, Azizname adlı oyunla En İyi Yönetmen Ödülü nün sahibi oldu.  Ordu da Şirin İnci,   Lunapark adlı oyunuyla En İyi Oyun Metni ödülüne layık görüldü.  Tiyatro için emek Ödülü Avni Rakop a, Tiyatroda 40 yıl Ödülü de Kamil Coşkun Çetinalp e verildi. 

Törende, Sanata Destek Özel Ödülü ne Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz a layık görüldü. Törene annesinin vefatı nedeniyle katılmayan Yılmaz ın yerine ödülünü Samsun Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Ahmet Ayan aldı. Ödül gecesinde tiyatro sanatçısı Semir Sergen katılımcılara tek kişilik kısa bir gösteri sundu.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

1 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

2 Yolda yaralı bulundu hastanede kurtarılamadı

Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

3 Sevgilisini öldüren kadın 'Namusumla oynadı' dedi

55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

4 55 yaşındaki kayıp kadının cesedi gölet kenarında bulundu

Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

5 Afyonkarahisar'da kontrolden çıkan otomobil mermer fabrikasına girdi: 1 ölü, 3 y

Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

6 Polisin 'dur' ihtarına uymadı ehliyetine el konuldu

Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

7 Diyarbakır'da silahlı kavga: 3 ölü, 11 yaralı

04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

8 04 Haziran Perşembe Samsun hava durumu

Kaybolan dağcının cesedi bulundu

9 Kaybolan dağcının cesedi bulundu

Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

10 Otomobil şarampole uçtu: 1 ölü 2 yaralı

hızWeb