Aktau dan Samsun a kardeşlik rüzgarı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği ve sponsorluğunda, Haber Medya Grubu organizasyonu ile Samsun un kardeş şehri Aktau dan gelen 9 kişilik heyet, Haber Medya Grubu nu ziyaret etti

Aktau dan Samsun a kardeşlik rüzgarı

Samsun Büyükşehir Belediyesi ev sahipliği ve sponsorluğunda, Haber Medya Grubu organizasyonu ile Deniz Şampiyonası Projesi kapsamında Kazakistan ın Aktau kentinden gelen 9 kişilik heyet, Haber Medya Grubu nun Borkonut Niş İş Merkezi ndeki ofisinde Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez ile biraraya geldi.

YARIŞMALARA KATILDILAR

Buluşmaya, Aktau heyetinden Aktau Yerel Meclis Başkanı Moldagulaov Marat, Aktau Kazakistan Televizyon Kanalı Müdürü Zhanahmet Agybayev, Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Bissenova, Haber Medya Satış ve Pazarlama Direktörü Hülya Hacıoğlu, Haberaks TV Genel Yayın Koordinatörü Fatih Korkmaz, Haberaks TV Programlar Koordinatörü Sinan Sallabaş ve Aktaulu öğrenciler katıldı.

4 gün boyunca Samsun da Dragon Bot, su kayağı, yüzme yarışı gerçekleştiren ve Samsun un tarihi mekanlarında Kazakistan Ulusal Kanalı nda yayınlanacak olan Samsun belgeseli çekimlerini gerçekleştiren konuklar, proje sayesinde unutulmayacak zamanlar geçirdiklerini ifade etti. 

BU TÜR PROJELERE DESTEĞE DEVAM

Sekiz ay önce Kazakistan seyahatinde bir fikir olarak başlayan projenin ilk meyvelerini vermesinden büyük mutluluk duyduğunu ifade eden Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez, Burada proje kapsamında yapılan çekimlerin belgesel film haline getirilip, Kazakistan Ulusal Televizyon nunda yayınlanacak olması, Kazakistan da Samsun un yakınen tanınmasına katkı sağlayacağını ve tür faaliyetlerin çok önemli olduğuna yürekten inanıyorum. O yüzden elimden geldiği kadar her fırsatta desteklemeye gayret gösteriyorum. Başta Büyükşehir Belediyemiz olmak üzere, emeği geçen bütün arkadaşlarımızı yürekten kutluyorum. Sizi Samsun da görmekten büyük mutluluk duydum. En yakın zamanda biz de gelip kardeş şehrimiz Aktau yu yakından tanıyacağız. Ticari olarak da daha ileriye gidecek ilişkilerin temelini atmış olacağız diye konuştu.

BU PROJE MUTLAKA DEVAM ETMELİ

Amaçlarının iki kardeş şehir olan Aktau ve Samsun un ilişkilerini geliştirmek olduğunu ifade eden Aktau Yerel Meclis Başkanı Moldagulaov Marat, Bunu çok güzel biçimde başardığımıza inanıyorum. Bu güzel şehirde çok güzel ağırlandık ve harika vakit geçirdik. Gelecek yıl sizi tüm Türk halklarına ait olan nevruz bayramına bekliyoruz. Bu projenin yalnızca spor alanında değil, siyasi ve ticari olarak da devam etmesini istiyoruz dedi.

HABER MEDYA İLE HARİKA EKİP OLDUK

Projenin yalnızca Samsun-Aktau arasında değil, tüm Kazakistan-Türkiye arasındaki dostluğu geliştireceğini kaydeden Aktau Kazakistan Televizyon Kanalı Müdürü Zhanahmet Agybayev Proje en başından bu yana beni çok heyecanlandırdı. Buradaki çekimler düşündüğümden de güzel oldu. Bu yüzden çok mutluyum. Haber Medya Grubu ile harika bir ekip olduk. Hepsi işlerinde çok profesyonel. Sadece bu projede değil, önümüzdeki aylarda yeni projelerde de sizinle birçok başarıya imza atacağımıza inanıyorum diye konuştu.

SAMSUN U ÇOK SEVDİK

Türk Dili Konuşan Gazeteciler Vakfı Başkanı Naziya Bissenova ise 8 aydır yoğun bir tempo ve heyecan içinde bu proje için çalıştıklarını ifade ederek,Siz dostluk ve kardeşlik adına bu projeyi gerçekleştirdiniz. Siz yalnız, Aktau dan değil tüm Kazakistan dan kardeşler buldunuz ve sizi destekleyecek gazeteciler buldunuz. Samsun u o kadar çok sevdim ki, bu bağın devam etmesini istiyorum ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından Aktau lu heyet, Kazakistan ın yöresel kıyafeti olan işlemeli kaftanı Borsan Grup Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ölmez e hediye ederek hatıra fotoğrafı çektirdi.

Zerrin SOMUNCU

 

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun kamu hastanelerinde yeni dönem

1 Samsun kamu hastanelerinde yeni dönem

Samsun Sağlık Müdürü Oruç uyardı

2 Samsun Sağlık Müdürü Oruç uyardı

Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

3 Çin imparatorlarının yemeğiydi... Artık Samsun'da da üretiliyor

Samsun'daki belediye 16 personel alacak

4 Samsun'daki belediye 16 personel alacak

Samsun'da esnaf yeni teşvik bekliyor

5 Samsun'da esnaf yeni teşvik bekliyor

Samsun'a kurulacak Orta Doğu'da tek olacak

6 Samsun'a kurulacak Orta Doğu'da tek olacak

Otomobil işçilerin konakladığı alana daldı: 2 ölü

7 Otomobil işçilerin konakladığı alana daldı: 2 ölü

Silahlı kavgada 1 kişi öldü

8 Silahlı kavgada 1 kişi öldü

Amasya'da otomobil tarlaya uçtu: 3 yaralı

9 Amasya'da otomobil tarlaya uçtu: 3 yaralı

Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

10 Adana'da 2 bin 565 polisten helikopter destekli huzur uygulaması

hızWeb