77 YAŞINDA JÜBİLE YAPTI

Lisanslı olarak 60 yıl boyunca futbol oynayan Hatay Yurdakul, dünyanın en yaşlı futbolcusu unvanıyla davet edildiği Marmaris teki turnuvada son maçına çıkarak futbol hayatına veda etti.

77 YAŞINDA JÜBİLE YAPTI

Amatör liglerde 60 yıl boyunca lisanslı olarak aktif futbol oynayanHatay Yurdakul,dünyanın en yaşlı futbolcusu unvanıyla davet edildiği Marmaris te,77 yaşında jübile yaptı.

Marmaris te düzenlenen Masterlar Futbol Turnuvası na onur konuğu olarak çağrılanHatay Yurdakul, sahaya Antalya takımıyla çıktı.

Yaşadığı sağlık sorunları nedeniyle aktif futbol hayatını noktalama kararı alan Yurdakul, turnuvanın açılış maçında kısa bir süre forma giydikten sonra arkadaşlarının omuzlarında sahayı terk ederek jübilesini yaptı.

Amatör ligde mücadele eden ve kendisinin kurduğu Antalya Trabzonlular Futbol Kulübü nün lisanslı futbolcusu olan Yurdakul, yaptığı açıklamada, 1955 yılında Trabzon da kurulan siyah-beyazlı renklerdeki Erdoğdu takımında futbola başladığını söyledi. 

Hep amatör liglerde oynadım

Aktif olarak 60 yıl boyunca lisanslı futbol oynadığını belirtenHatay Yurdakul, Bizim zamanımızda 16 yaşında lisans çıkıyordu. Şimdiki gibi 10 yaşında çıkartılsa 66 yıllık futbolcu olacaktım. Bugüne kadar en az 20 kulüp değiştirdim. Hep amatör liglerde oynadım, hiç profesyonel olamadım. Doğu illerindeki bazı takımlarda aynı anda hem futbolculuk hem de antrenörlük yaptım. O zamanlar hem futbolcu hem antrenör olunuyordu diye konuştu.

Yurdakul, bu sezon yaşadığı bazı sağlık sorunları nedeniyle doktorların önerisi üzerine futbolu bırakma kararı aldığını anlatarak, bundan sonraki yaşantısını Türk futboluna yeni sporcular kazandırmakla geçireceğini kaydetti. 

Türkiye nin kendisinin kıymetini bilemediğini ifade eden Yurdakul, 77 yaşında hala futbol oynayan birinin davet edilerek tecrübelerinden yararlanılması gerektiğine inandığını belirtti.

Yurdakul, gelen davet üzerine Romanya ya gittiğini belirterek,Nereden duydularsa dünyanın en yaşlı futbolcusu olduğumu öğrenmişler. Orada da sahaya çıkıp top oynadım dedi.

En büyük gururum Şenol Güneş

Hatay Yurdakul, futbol hayatındaki en büyük gururunun Trabzonspor un ve milli takımın efsane kalecisi ve Beşiktaş ın teknik direktörü Şenol Güneş i Türk futboluna kazandırmak olduğunu söyledi.  

Güneş i, 1967 yılında taş kalede kalecilik yaparken bulduğunu belirten Yurdakul, Sen bir gün milli takımın kalesini koruyacaksın dediği Güneş i, Erdoğdu takımına getirdiğini anlattı.

Yurdakul, Güneş i takıma almak için gittiğinde babasının kendisine kızdığını dile getirerek,Çorba içiyordu, çorba tasını bana fırlattı, ne futbolu dedi. O zamanlar geçinmek zordu. Ancak babasını ikna etmeyi başardım. Bizde bir yıl oynadı daha sonra Trabzonspor aldı. Onlar da Sebat a kiraladılar ve orada parladı şeklinde konuştu. 

Güneş in çocukken de zeki biri olduğunu anlatan Yurdakul, Şenol u aldığım zaman okulda notlarının nasıl olduğunu sordum. Hepsi 10 dedi ifadesini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun şehidini karşıladı

1 Samsun şehidini karşıladı

Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

2 Papaz ve tarihi eser avcıları Samsun'daki bu kapının peşinde

Dehşet veren olay

3 Dehşet veren olay

Otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

4 Otomobil yolcu otobüsünün altına girdi: 2 ölü

Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

5 Yolcu otobüsü devrildi: 19 yaralı

Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

6 Samsun şehidini son yolculuğuna uğurladı

Samsun'da yarım asırdır zamana 'ayar' veriyor

7 Samsun'da yarım asırdır zamana 'ayar' veriyor

Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

8 Evinde kenevir yetiştiren şahsa jandarma operasyonu

06 Haziran Cumartesi Samsun hava durumu

9 06 Haziran Cumartesi Samsun hava durumu

Fındık fiyatları ne kadar? 06 Haziran Cumartesi il il güncel fındık fiyatları

10 Fındık fiyatları ne kadar? 06 Haziran Cumartesi il il güncel fındık fiyatları

hızWeb