YAZARLAR
DİĞER YAZILARI
Ender GÜR

KÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞ

Ender GÜR

Samsunspor‘un Pazartesi akşamı Sakarya ile oynayacağı maç 'tamam ya da devam' maçı.
Hemen belirteyim bu Sakarya takımını biz çok rahat yenebiliriz.
Yenebiliriz ama şehir olarak taraftar olarak mutlaka herkes hepimiz teyakkuz halinde olmalıyız.
Nasıl mı?
Önce o stadı hınca hınç doldurmalıyız. Hiçbir mazeret üretmeden bir görev bilinciyle büyük, küçük herkes orada olmalı. Maçın iftar saatine denk gelmesi nedeniyle insanların stadyum çevresinde içinde yemek yiyebilecekleri organizasyonlar hazırlanmalı. Şehirde ne kadar köfteci, simitçi, börekçi vs. varsa stadın dört bir yanına konuşlandırılmalı. Stad içinde ne kadar büfe varsa aktif hale getirilmeli. Evden yiyecek, içecek getiren seyircilerimizin bunları içeri rahat sokabilmeleri için emniyetin alabildiğine müsamahakar davranması sağlanmalı.
Tribünde yerini alan büyük Samsunspor taraftarı tek ses tek yürek olmalı. Herkes tüm taraftar grupları maratonda birleşmeli. Maçı seyirci gibi değil taraftar gibi izlemeli. Maçı yaşamalı. Farklı tellerden çalmamalı kimse. Hep bir ağızdan tek ses çıkmalı.Top rakipteyken ıslıktan yıkılmalı o stat.Desibel rekoru kırılmalı.
Hakem aleyhimize düdük çalmaktan korkmalı.Rakibin ayakları titremeli.
Öyle bir atmosfer oluşmalı ki Samsun, Samsun olalı böyle bir şey görülmedi demeli herkes.
Biz büyük bir camiayız.
Başarabiliriz bunu.
O halde haydi Samsun ayağa.
Hazır mıyııııııııııııııııııııııııZzzzzzzz?

KAZANMAYA DEVAMKAZANMAYA DEVAMFARKLI GALİBİYETELDE VAR HÜZÜNKÖPRÜDEN ÖNCEKİ SON ÇIKIŞBU İŞ DAHA BİTMEDİİKİNCİ PERDEHAZIRLIK DÖNEMİMUCİZEYE KALDIARTIK ELİMİZDE DEĞİLYazarın Tüm Yazıları