YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Psk. Beste GÜNEYSU

Alkol Bağımlılığı

Değerli okurlar, bu haftaki yazımda sizlerle alkol bağımlılığının ne olduğunu sebebini ve çözüm olarak neler yapılabileceği hakkında konuşacağız. Alkol, insan vücudunda ciddi derecede zarar yaratabilen fazla tüketildiği zaman bağımlılığa neden olarak sinir sisteminde bozukluk oluşmasına yol açabilen bir maddedir. İnsan vücudunda yatıştırıcı etkiye sahip olmasından kaynaklı olarak çok fazla tüketilmesi nedeniyle oldukça tehlikeli olabilir.

     Alkol bağımlılığı kişiyi birçok açıdan etkileyebilir. En başta otokontrolünü sağlamakta güçlük çekeceğinden dolayı hem kendine hemde çevresine karşı zarar verebilir. Kişi zamanla bağımlılığından kaynaklı olarak alkolden yoksun kaldığı zaman ellerinde titreme başlar. Bu durum zamanla kişinin nöbetler geçirmesine de yol açabilir. Bu nedenlerden kaynaklı olarak alkol yoksunluğu çeken kişiler mutlaka destek almalılardır. Bu destek mutlaka ilaç tedavisiyle beraber psikoterapi ile ilerlemelidir. Doğru uygulanan tedavi ile kişinin alkol bağımlılığından kurtulması mümkündür. Eğer sizde bu tip şikayetlere sahipseniz, geciktirmeyi beklemeden destek almayı ihmal etmeyiniz. Hepinize mutlu hafta sonları dilerim.

Çocuklarda Alt Islatma Problemi ve Çözüm ÖnerileriDisleksi Nedir?Disleksi Nedir?İntihar Düşünceleri ve Baş Etme Yöntemleriİçimizdeki Işık: MotivasyonÇocuklarda Yemek Yeme Sorunu ve ÇözümleriAkran Zorbalığı Nedir?Alkol BağımlılığıÇocuklarda Mahremiyet EğitimiYoksa Ben de Obsesif Miyim?Yazarın Tüm Yazıları
hızWeb