YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

BU ÖNERGENİN ADI ŞEHİTLERE VEFADIR...

Şehitlerimiz ve aileleri siyaset üstüdür. Onlar toplumun her kesimi tarafından kucaklanmalı ve baş tacı edilmelidir. Hiç bir şekilde parlak nutuklarla bekletilmemelilerdir. Bir şehit yakını olarak  kaleme aldığım 7 Ekim 2020 tarihli köşe yazımın başlığı "Şehitlerin Anne ve Babalarına Mezar Yerleri İndirimli Tarifeden Verilsin"'di. Köşe yazımda özetle : "şehitlerin anne ve babalarına şehitlerinin bulunduğu mezarlıklarda yer olması veya yeni yer açılması halinde indirimli tarifeden mezar yeri verilebilmesi için başta büyükşehir belediye başkanlarımızı  olmak üzere hangi partiden olurlarsa olsunlar, tüm belediye meclis üyelerini bu konuda ellerini taşın altına koymaya bu vatanı bize emanet edenlerin emanetlerine sahip çıkmaya davet ediyorum." demiştim. 

          Sesimiz kısmen de olsa duyulmuş olmalı ki ,Samsun Büyükşehir Belediyesi Ekim ayı 1. Oturumunda CHP grubu şehit yakınlarına  mezarlık ücretinde indirim  yapılması konusunu gündeme getirmişler. Doğrusunu söylemek gerekirse bu önergeye parti ayrımı gözetmeksizin herkesin eksiksiz destek vermesini bir şehit yakını olarak talep ediyor ve istiyorum. Biz şu parti, bu parti demiyoruz. Şehitlerimize vefada bir ve beraber olun diyoruz. Bu konuda herkes parti rozetini bir tarafa bıraksın. Hiç şüphesiz bu önergenin adı şehitlere vefadır. O vefayı tüm belediye başkan ve meclis üyelerimizden bekliyoruz. Şehitlerimize vefa külfet görülmesin istiyoruz. 

    Bütün Belediye Başkanlarımıza bu konuda son   bir hatırlatma yapmak istiyorum. Hemen hemen her şehidimizin  anne ve babası şehit evladının defnedildiği   mezarlığa defnedilmeyi şehidi ile aynı mezarlıkta yatmayı istiyor. Öyle ise şehitlerimizin acılı annelerine  ve babalarına talepleri halinde  bu mezarlıklardan yer verilmelidir. Mezar yeri verirken de  arsa satar gibi yüksek fiyattan mezar yeri vermek doğru olmaz. Bu insanlar sıradan insanlar değil ,evladını vatana şehit vermiş insanlardan 2 metre kare mezar yeri için istenen fiyatın sembolik tutulması vefalı bir davranış olmaz mı? Bunu söylerken ve talep ederken  şehitlerimizin anneleri  ve babaları için çok şey mi istiyoruz, bunu belediye meclislerinde lütfen değerlendirin. Kimse şehitlerimizin annelerine ve babalarına şehitlerinin yattığı mezarlıkta yer olması halinde   bir karış toprağı çok görmesin. Nutuk değil vefa bekliyoruz. 

Şehitler Anıtının Kaidesindeki Bayrak Ve Yazılar Unutuldu Mu?ŞEHİT İSİMLERİNDEN RAHATSIZLIK DUYANLAR İÇİMİZDEKİ HAİNLERDİR...ŞEHİT EVLERİ PANDEMİNİN GÖLGESİNDE KALDIŞEHİTSİZ VE KORONA VİRÜSSÜZ GÜZEL YILLAR! MASKE MESAFE TEMİZLİK DERKEN KOVİT-19 EVİMİZE KADAR GİRDİ...TERÖRİSTBAŞI ABDULLAH ÖCALAN'IN İDAM KARARINI BEKLETEN O ÜÇ LİDERİ UNUTTUK MU?SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTURSAK KANIMIZ DONSUN...ANAYASAMIZIN 10. MADDESİ GÖRMEZDEN GELİNECEK BİR MADDE MİDİR?Koronada Kurallara Uyar Gibi Yaptık Sonuç Yeni Yasakları GetirdiŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ UNUTMUYORUZ TÜMÜNE MİNNETTARIZYazarın Tüm Yazıları
hızWeb