YAZARLAR

DİĞER YAZILARI

Ayhan HAMLI

ŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ UNUTMUYORUZ TÜMÜNE MİNNETTARIZ

Tek hedefleri vardı ,bu cennet vatanın eğitime susamış çocuklarını aydınlık  bir yolda yürütmek. Ellerindeki kalemden başka bir şey değildi. Hiç kimsenin gitmek istemediği ıssız, bucaksız köylerde bile onlar vardı. Onlar sadece öğretmen değil aynı zamanda bir anne, bir baba, bir ağabey, bir abla sıcaklığında ülkemizin aydınlık yüzleriydi .  

Atandıkları okullar çoğu zaman çok zor şartlarda ulaşımın sağlandığı, doğru dürüst barınma imkanının olmadığı  yerlerdeydi. En önemlisi de bir çok öğretmenimiz terör olaylarının çok sık yaşandığı o bölgelerde savunmasız bir şekilde görev yapıyorlardı. Onların hiç  kimseden korkusu yoktu. Çünkü onlar kimseye bir kötülük yapmıyor, kimseye kötü bir şey öğretmiyorlardı. Bu coğrafyanın tüm  çocukları eğitim hakkından eşit yararlansın diye yüzlerce kilometre öteden gelmişlerdi. Hepsinin memlekette  anası, babası ,kardeşi, eşi , dostu  ,bir yakını vardı . Ne kadar özlem yüklü olurlarsa olsunlar ,tek hedefleri bölgeyi aydınlatan güçlü bir ışık olabilmekti. Bunun içinde kendi adlarına hiçbir fedakarlıktan geri durmadılar. Onlar eğitime susamış bütün çocukları güzel yarınlara hazırlamak adına direnen birer eğitim neferiydi. Biz biliyoruz ki ,bu vatanın çocukları öğretmen, doktor, mühendis ,hemşire ,avukat, subay  olsun diye çok zor şartlar altında görev yaptılar. Öğretmenlerimizin sessizce yaktıkları  ışık etrafa aydınlık vermeye başlayınca bundan rahatsız olanlar, o ışığı söndürmek için her türlü tuzağı, her türlü pusuyu  kurup gerçek yüzlerini ortaya çıkardılar. O bölgenin çocukları öğretmen, doktor, mühendis ,hemşire ,avukat, subay  olmasın ,aydınlık yolda yürümesinler diye o öğretmenleri vahşice ve kalleşçe katlettiler. Zannettiler ki okulları yakıp, öğretmenleri ne kadar çok katledersek  , bu bölgede bizim borumuz öter. Okullar yakıldıkça, öğretmenler katledildikçe Türk milletinin canı çok yandı, bölge insanının  geleceğe dair umutları hayal oldu . Ne devletimiz, ne de öğretmenlerimiz yılmadı. Zor dönemler yaşandı. O zor dönemlerde yine öğretmenlerimiz birer ışık olup,  bu vatanın tüm çocukları eşit eğitim alsınlar  diye şehit olma pahasına  o yolu aydınlık tuttular. Bu yüzden şehit öğretmenlerimizi asla unutmuyoruz. Şehit öğretmenlerimizin tümüne çok minnettarız. 

Şenay öğretmenim, Necmettin öğretmenim ,Neşe öğretmenim, Rüstem öğretmenim, Bayram öğretmenim, Yasemin öğretmenim, Şenol öğretmenim ,Adem öğretmemim  ve diğer şehit öğretmenlerim sayfalara sığmayacak kadar çok sayınız. Burada tümünüzü  isim  isim sayamasam da hiç birinizi unutmadık. Sizleri katleden hiçbir haini de unutmuyoruz. Bir kez daha temiz kanınızda kirli parmağı olan PKK terör örgütünü ve diğer tüm terör örgütlerini  en sert şekilde lanetliyoruz. Hiç şüphesiz Atatürk'ün izinde  aydınlattığınız yol  hep aydınlık kalacak. Sadece 24 Kasım öğretmenler gününde değil ,her zaman kalbimizde ve aklımızdasınız. Nur içinde yatınız. Asla unutulmayacak, asla unutturulmayacaksınız .Başta şehit öğretmenlerimizin olmak üzere , hayatta olan  olmayan tüm öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun. Değerli öğretmenlerimiz saygıyla önlerinizde eğiliyoruz. Biliyoruz ki ,öğretmen hepimize ışıktır.

Şehitler Anıtının Kaidesindeki Bayrak Ve Yazılar Unutuldu Mu?ŞEHİT İSİMLERİNDEN RAHATSIZLIK DUYANLAR İÇİMİZDEKİ HAİNLERDİR...ŞEHİT EVLERİ PANDEMİNİN GÖLGESİNDE KALDIŞEHİTSİZ VE KORONA VİRÜSSÜZ GÜZEL YILLAR! MASKE MESAFE TEMİZLİK DERKEN KOVİT-19 EVİMİZE KADAR GİRDİ...TERÖRİSTBAŞI ABDULLAH ÖCALAN'IN İDAM KARARINI BEKLETEN O ÜÇ LİDERİ UNUTTUK MU?SARIKAMIŞ ŞEHİTLERİNİ UNUTURSAK KANIMIZ DONSUN...ANAYASAMIZIN 10. MADDESİ GÖRMEZDEN GELİNECEK BİR MADDE MİDİR?Koronada Kurallara Uyar Gibi Yaptık Sonuç Yeni Yasakları GetirdiŞEHİT ÖĞRETMENLERİMİZİ UNUTMUYORUZ TÜMÜNE MİNNETTARIZYazarın Tüm Yazıları
hızWeb