HaberlerAnkara HaberleriYenimahalle'de Çorum buluşması

Yenimahalle'de Çorum buluşması - Ankara Haberleri

Ankara'da yaşayan Çorumlular, Yenimahalle Çorumlular Derneğinin organizesinde ve Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar'ın ev sahipliğinde belediye binasında bir araya geldi.

Yenimahalle'de Çorum buluşması

Çorumluların yoğun ilgi gösterdiği kahvaltı buluşmasında CHP Çorum Milletvekili Tufan Köse, Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağlar, Oğuzlar Belediye Başkanı Orhan Ateş, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner de hemşehrilerini yalnız bırakmadı. Göreve geldiği günden beri hemşehri derneklerine sahip çıktığını belirten Yenimahalle Belediye Başkanı Yaşar, 'Türkiye'nin buna ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. İhtiyacımız olan şey birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi pekiştirmek, birbirimize sımsıkı kenetlenmektir. Fikirlerimiz, mezheplerimiz, inançlarımız, ırklarımız ayrı olabilir. Ama biz farklılıklarımızla zengin, farklılıklarımızla güzel bir ülkeyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyetin eşit yurttaşlarıyız. Bu işin tutkalı da hemşehri dernekleridir. Hem doğduğu toprakların, hem doyduğu toprakların sorunlarıyla ilgilenmek, geçmişin kültürünü gelecek kuşaklara aktarmak hem de acı günde, tatlı günde hemşehrileri bir araya getirmek gibi önemli görevler yapıyorlar. Onun için bu dernekler başımın tacı' diye konuştu.

'Yenimahalle'de 70 bin Çorumlu var'
Yenimahalle'de 70 bin Çorumlu olduğunun altını çizen Ankara Çorumlu Dernekler Federasyonu Başkanı Hayri Çağlar ise, 'Sayın Başkanım Yenimahalle sizinle güzel. Bizler de Yenimahalle'de yaşamaktan çok mutluyuz. Yenimahalle'yi daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için gece gündüz çalışıyorsunuz. Bizlerde Çorumlular olarak doyduğumuz kent olan Ankaramıza ve yaşadığımız ilçe Yenimahallemize yapılan her yatırımın, her belediyecilik faaliyetinin yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Tüm hemşehrilerim adına teşekkür ediyorum' dedi.
Çorumlular, kahvaltının ardından günün anısına Başkan Yaşar'a Çorum'un simge mekanlarının yer aldığı tabloyu hediye etti.

Yenimahalle’de Çorum buluşması

SIRADAKİ HABER
}