Haberlerİstanbul Haberleri90 suç kaydı olan kapkaç çetesi üyeleri kaza yapınca yakayı ele verdi

90 suç kaydı olan kapkaç çetesi üyeleri kaza yapınca yakayı ele verdi - İstanbul Haberleri

Beyoğlu'nda yalnız yürüyen kişilerin etrafını sardıktan sonra ayağı burkulmuş gibi yaparak karışıklık çıkartan ve cüzdanını çalan 4'ü kadın 5 kişilik kapkaç çetesi çökertildi. Çetenin en son yabancı uyruklu bir kadına kapkaç yaptıktan sonra yaşanan kovalamaca sırasında kaza yaparak yakalandıkları öğrenildi.

90 suç kaydı olan kapkaç çetesi üyeleri kaza yapınca yakayı ele verdi

Beyoğlu'nda yalnız yürüyen kişilerin etrafını sardıktan sonra içlerinden biri ayağı burkulmuş gibi yaparak karışıklık çıkartan ve kurbanın cüzdanını çalan 4'ü kadın 5 kişilik kapkaç çetesi, son işlerinde yakayı ele verdi. Taksim Gezi Parkı girişinde yabancı uyruklu bir kadının çantasından para çalındığının ihbarını alan polis ekipleri, zanlıların eşkalini kısa sürede belirleyerek bulundukları aracı takibe aldı. Polis ile yaşanan kovalamacada çete üyeleri kaçtıkları aracın duvara çarpması ile kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan zanlılar, Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ifadeleri alınan çete üyelerinin yalnız gezen kişilerin yanına yaklaşıp onu sararak, içlerinden birinin ayağı burkulmuş gibi yaptıktan sonra çıkarttıkları karışıklıkta kurbanın cüzdanını çaldıkları tespit edildi. Çete ele başı olduğu iddia edilen Dürdane Ç.'nin (56) daha önceden 27 kez, Tuğba S.'nin (27) 27 kez, Sevgi K.'nin (54) 20 kez, Sevilay K.'nin (49) ise 16 kez benzer suçlardan gözaltına alındığı tespit edildi. Kaza yapılan aracı kullanan Ümit A.'nın (22) ise asker kaçağı olduğu belirlendi. Şubedeki işlemleri tamamlanan şüpheliler, savcılıktaki ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.
Öte yandan, çetenin yaptığı bazı hırsızlık olayları ise güvenlik kameralarına yansıdı. Güvenlik kamera görüntülerinde, şüpheliler olay esnasında başörtü ve çarşaf takarak aile görüntüsü veriyor. Bu şekilde kurbanlarının şüphelenmediği çete, karışıklık çıkartarak kişilerin parasını çalıyor.

90 suç kaydı olan kapkaç çetesi üyeleri kaza yapınca yakayı ele verdi

SIRADAKİ HABER
}