HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da sıcaklar 30 dereceye çıkacak

Samsun'da sıcaklar 30 dereceye çıkacak - Samsun Haberleri

Meteoroloji 10. Bölge Müdürü Yücel Yüce, Samsun'da hafta sonu hava sıcaklığının 30 derece olmasının beklendiğini söyledi.

Samsun'da sıcaklar 30 dereceye çıkacak

Hava durumunu değerlendiren Yücel Yüce, “Sonbaharın gelmesiyle birlikte her gün yağış olacak diye bir kural yok. Kış mevsiminde bile bu şekilde güneşli ve güzel günler olabiliyor. Yaşadığımız bu günler bu mevsimde yaşanacak en güzel günlerdir. Şu anda güneşli ve az bulutlu bir hava hakim. Zaten şehrimize şu an için her hangi bir yağış beklenmiyor. Önümüzdeki hafta başına kadar sıcaklık artarak etkisini sürdürecek. Önümüzdeki haftadan itibaren batıdan gelen bir yağışlı hava kütlesinin etkisine gireceğiz. Pazartesi itibariyle yağmur geliyor diyebiliriz. Ancak sonbahar ayı böyle geçecek. Havaların bazen güneşli bazen ise yağışlı olmasına hazırlıklı olmak gerekir. Tabii sonuç olarak Samsunluların güzel bir hava eşliğinde güzel bir hafta sonu geçireceklerini söyleyebiliriz” dedi.

Meteoroloji 10. Bölge Müdürlüğünün tahmin raporlarına göre, Samsun’da Cuma günü hava sıcaklığının 26 derece, Cumartesi ve Pazar günleri ise sıcaklığın 30 derece olması bekleniyor.

SIRADAKİ HABER
}