İstanbul haber: Belediyeden üniversiteli öğrencilere aşure sürprizi

İstanbul haber: Zeytinburnu Belediyesi, Muharrem ayı dolayısıyla ilçede eğitim gören 10 bin üniversiteli öğrenciye aşure ikramı yaptı. Evlerinden uzakta eğitimini sürdüren binlerce öğrenci, belediye tarafından dağıtılan aşureyi beğeniyle yedi.

Belediyeden üniversiteli öğrencilere aşure sürprizi

Muharrem ayı dolayısıyla ilçede aşure dağıtımını sürdüren Zeytinburnu Belediyesi, Yeni Yüzyıl Üniversitesi öğrencilerine aşure ikram etti. Farklı branşlarda eğitim gören öğrenciler okula geldiklerinde aşure sürprizi ile karşılaştı. Evlerinden uzakta eğitimini sürdüren öğrenciler, aşureyi beğeniyle tüketirken yapılan ikramdan memnuniyetlerini dile getirdiler. Yurtdışından eğitim amaçlı gelen öğrenciler de aşureyi severek yedi. Belediye yetkilileri gün boyunca ilçede bulunan çeşitli üniversitelerin ve Atatürk Öğrenci Yurdu'nun öğrencilerine aşure dağıtımı yaptı.

Günlük olarak hazırlanan aşureler paketlenerek vatandaşlara dağıtılıyor
İlçede Muharrem ayı boyunca 50 bin kişilik aşure ikramı yapılacağını belirten Zeytinburnu Belediyesi Aşevi Müdürü Muhammet Güneş, 'Zeytinburnu ilçemiz genelinde üniversiteler başta olmak üzere aşure dağıtımlarımız devam etmektedir. Camilerde , ibadethanelerde ikramlarımız devam ediyor. Cevizlibağ metrobüs durakları, ana arterler , Kazlıçeşme Marmaray durağı ve Zeytinburnu Metro istasyonlarında da dağıtımlarımız devam etmekte. 58. Bulvar daha birçok noktada dağıtımlarımız devam ediyor. Halkımız çok minnettar, öğrencilerimiz, hastalarımız teşekkürlerini iletiyorlar. Aşurelerimiz günübirlik olarak dağıtımı yapılıyor. Aşevimizde hazırlıyoruz. Akşam hazırlanıyor sabah paketleyip öğlen vakti dağıtımlarımıza başlıyoruz' dedi.

'Şehir dışından gelen öğrenciler mutlu olacaklar'
Aşure ikramından memnun kaldığını söyleyen İsmail Adanalı, 'Aşureyi seviyorum. Annem yapınca yiyorum ya da komşular yaptığında. Allah razı olsun burada şehir dışından gelen bir sürü öğrenci var. Onlar da yiyecek, mutlu olurlar' dedi. Başka bir öğrenci ise, yapılan ikramdan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, aşureyi çok severim bugün diyetteydim ama iki tane yedim. Gayet güzel olmuş' dedi.

Belediyeden üniversiteli öğrencilere aşure sürpriziEN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

1 Samsun'daki genç kızın öldüğü kazanın kamera görüntüleri ortaya çıktı

Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

2 Samsun'da liselilerin kanlı kavgası: 1 yaralı

Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

3 Karadeniz'e şehit ateşi düştü!

Samsun'da acı ölüm!

4 Samsun'da acı ölüm!

Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

5 Samsunspor Kayyum Başkanı Karayılmaz: 'Kimse bizi sahipsiz sanmasın'

Samsunspor için karar günü

6 Samsunspor için karar günü

Şirinler daha güçlü geliyor

7 Şirinler daha güçlü geliyor

Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

8 Samsun'da FETÖ'den gözaltına alınan iş adamı adliyede

Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

9 Samsun'da Mert Irmağı'na düşen genç hastanelik oldu

Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp

10 Polis aracı dereye uçtu: 1 şehit, 1 kayıp


SIRADAKİ HABER