Haberlerİzmir HaberleriAliağa'daki patlamada hayatını kaybedenlerin cenazeleri alındı

Aliağa'daki patlamada hayatını kaybedenlerin cenazeleri alındı - İzmir Haberleri

İzmir'in Aliağa ilçesinde bulunan TÜPRAŞ Rafinerisinde nafta tankında meydana gelen patlamada hayatını kaybeden 4 kişinin cenazesi İzmir Adli Tıp Kurumu Morgundan alındı.

Aliağa'daki patlamada hayatını kaybedenlerin cenazeleri alındı

Aliağa'da bulunan TÜPRAŞ Rafinerisindeki patlamada hayatını kaybeden Kemal Şaşmazer, Yusuf Kepenek, Mehmet Karademir ve Mehmet Dere'nin cenazeleri yakınları tarafından son yolculuklarına uğurlanmak üzere yakınları tarafından İzmir Adli Tıp Kurumu Morgundan alındı. Patlamada ölen abisinin cenazesini almaya gelen Sabri Karademir, patlamada ihmal olup olmadığının bir an önce belirlenmesi için yetkililere seslendi. Karademir, abisinin bir çocuğu olduğunu ve eşinin onları terk etmesi nedeniyle abisinin kızına baktığını söylerken patlamada ihmali olanların bir an önce tespit edilerek cezalandırılmasını istedi.

Ateşli çalışma izni verilmiş
Patlamada hayatını kaybeden 4 kişinin mesai arkadaşı olan ve patlama sırasında tanka 6-7 metre uzaklıkta olan Fatih İba, 'Normalde bende tankın içine girecektim ama görev dağılımı sırasında bir arkadaşla birlikte tankın dış kısmında malzeme topluyorduk. İşe başladıktan 15-20 dakika içinde birinci patlama oldu. Ardından 2 patlama daha oldu üç arkadaşımız tankın içinde bir arkadaşımız da tankın dışında hayatını kaybetti' diyerek olayda Teknik Emniyet Uzmanının emniyetteki ifadesinde 'ateşli çalışma izni' verdiğini iddia ederek patlamanın o esnada taş motoruyla çalıştırıldığından dolayı çıkan kıvılcımdan kaynaklandığını iddia etti.

Aliağa’daki patlamada hayatını kaybedenlerin cenazeleri alındı

SIRADAKİ HABER
}