Çorum haber: Çorum'a 107 yeni doktor kadrosu

Çorum haber: AK Parti Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, 77. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kapsamında Çorum'a 107 yeni doktor kadrosunun daha açıldığını bildirdi.

Çorum'a 107 yeni doktor kadrosu

77. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kapsamında 12 Ekim itibariyle açıklanan münhal kadro cetvelinde 107 doktor kadrosunun Çorum'a verildiğini belirten Milletvekili Uslu, 'İl merkezi ve ilçelerimizin doktor ihtiyaçlarımızın karşılanması için takiplerimizle rekor düzeyde kadronun açılmasını sağladık. Açılan 107 doktor kadrosu için 20 Ekim Cuma günü akşamına kadar ilgililer tercihlerini gerçekleştireceklerdir. 25 Ekim'de yapılacak kura ile atamalar gerçekleştirilmiş olacaktır. Memleketimize hayırlı olsun' şeklinde konuştu.
Milletvekili Salim Uslu, '77. dönem devlet hizmeti yükümlülüğü kurası ile Hitit Üniversitesi Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesine 1 Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı, 1 Gögüs Cerrahisi, 1 Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı ile 25 tabip, Göğüs Hastalıkları Hastanesine 2 tabip, Çorum Merkez Toplum Sağlığı Merkezine 1 Halk Sağlığı Uzmanı ile 2 tabip, 1 No.lu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonuna 1 tabip, İl Ambulans Servisi Komuta Kontrol Merkezine 3 tabip, Alaca Devlet Hastanesine 1 Genel Cerrahi, 1 Göz Hastalıkları Uzmanı ile 6 tabip, Bayat Devlet Hastanesine 6 tabip ile Toplum Sağlığı Merkezine 1 tabip, Boğazkale İlçe Devlet Hastanesine 1 tabip, Dodurga İlçe Devlet Hastanesine 2 tabip, İskilip Atıf Hoca Devlet Hastanesine 1 Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları, 1 Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı, 10 tabip ile Toplum Sağlığı Merkezine 2 tabip, Kargı Ahmet Hamdi Akpınar İlçe Devlet Hastanesine 1 İç Hastalıkları Uzmanı, 4 tabip ile Toplum Sağlığı Merkezine de 1 tabip, Mecitözü İlçe Devlet Hastanesine 1 Aile Hekimi ile 5 tabip, Laçin Toplum Sağlığı Merkezine 1 tabip, Oğuzlar İlçe Devlet Hastanesine 2 tabip, Ortaköy İlçe Devlet Hastanesine 1 aile hekimi ile 1 tabip, Osmancık Devlet Hastanesine 10 tabip, Sungurlu Devlet Hastanesine 1 Üroloji, 1 Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanı ile 8 tabip, Uğurludağ İlçe Devlet Hastanesine de 1 tabip kadrosu açılmıştır' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

1 Otomobil tıra arkadan çarptı: 2'si ağır 4 yaralı

Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

2 Midyat'ta zehir taciri 2 kişi gözaltına alındı

Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

3 Adana'da bir kişi karısı tarafından bıçaklandı

Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

4 Malatya'da silahlı kavga: 1 ölü, 1 yaralı

Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

5 Trabzonspor'un yeni transferi Novak İstanbul'da

(Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

6 (Özel haber) Tartıştığı babasını boğazını keserek öldürdü

Muğla'da deprem

7 Muğla'da deprem

Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

8 Üzerinde eroin bulunan şahıs gözaltına alındı

Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

9 Kavşakta iki otomobil çarpıştı: 7 yaralı

Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı

10 Haliç Köprüsü'nde kaza: 2 yaralı


SIRADAKİ HABER