HaberlerVural'dan çok sert 'Alanyalı' hakem tepkisi

Vural'dan çok sert 'Alanyalı' hakem tepkisi

PTT 1. Lig ekiplerinden Adana Demirspor'un başına geçen Yılmaz Vural, Erciyesspor maçında iptal edilen golün ofsayt bayrağını kaldıran hakemin Alanyalı olmasına çok sert tepki gösterdi.

Vural'dan çok sert 'Alanyalı' hakem tepkisi

Aytaç Durak Tesisleri'nde basın toplantısı düzenleyen Vural, Adanaspor'un başarısından en mutlu olanlardan birisi olduğunu söyledi. Adanaspor'un emek verdiği bir camia olduğunu kaydeden Vural, 'Adanaspor Başkanı Bayram Akgül benim çok yakın dostum. Bir radyo bağlantısında espri yaptım. Bu ciddiye alındı. Sosyal medyada benim ağzıma almadığım şeyler var.Yılmaz Vural olarak sevilmemin nedeni hiçbir camiaya dil uzatmamışımdır, hiçbir camianın başarı ve başarısızlığında söylemim olmamıştır. Ama Engin kardeşim biraz aceleci davranmış, bir demeç verdi. Yani onun acemiliğine veririm ben. Engin benim çok sevdiğim kardeşim. Aynı zamanda talebem. Çanakkalespor'da kaptanımdı. Başarısı ile mutlu oldum. Ben buradan tekrar Engin arkadaşımı da kutluyorum, Adanaspor camiasını da kutluyorum. En çok sevinenlerden birisi olduğumu da söylemek istiyorum' diye konuştu.

'ADANASPORLULAR ADANA DEMİRSPOR MAÇLARINA GELSİN'

Rekabetin iki camia için mükemmel bir şey olacağını ifade eden Yılmaz Vural, 'Ters gözle bakarsak Adana Demirspor da Süper Lig'e çıkarsa buraya 33 bin kişilik yepyeni bir stadın belki 2 ay sonra bitmesi mümkün olur. Artık Süper Lig'de oynayan iki takımın sahası bitsin dimi. Ayrıca iki takımın Süper Lig'de olması Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve diğer takımların bu şehre ikişer kere gelecek demek. Bunun ticari anlamda bakmak lazım bir de. Aman biri çıkmasın gibi düşünce olmaz. Adanaspor taraftarının beni çok sevdiğini biliyorum. Bundan sonra Adana Demirspor maçlarına gelsinler. İnşallah Konya'da Play-off maçlarında Adana Demirsporlular kadar orada olsunlar. Bundan sonra bu konuyu sonuçlandıralım. Atışma gibi saçma sapan bir şey olmasın' ifadelerini kullandı.
Yılmaz Vural, 'Adanaspor'un yerinde olsam tam kadro ile çıkardım. Ama adam haklı. Ben gençlerimle çıkacağım diyor. Bir şey demiyorum. Adanaspor bu maçları kazanarak şampiyon olsaydı, bunların hepsini yenerdi. Engin İpekoğlu o söylemden sonra tepki koydu. Tesadüf Adanaspor denk geldi. Bu başka takım da olabilirdi. Tamam sen kendi menfaatlerini ön planda tut ama, diğer tarafta bu bir sporsa ve bunun etiği olacaksa hepimizin biraz dikkat etmesi gerekiyor. Kimse üstüne alınmasın, ben kendimi de bu işin içine sokuyorum yani' dedi.

'BAK ŞİMDİ BEN UYUZ OLUYORUM BU İŞE'

Yılmaz Vural, Merkez Hakem Kurulu Başkanı Kuddisi Müftüoğlu'na da seslenerek, 'Bakın futbol ve siyaset çok ayrı şeylerdir. Bu işin futbol arkası dedikodusu çok kötü. Deniz Çoban yan hakemi yazmış. Olur mu ya Kuddisi. Sen buraya yan hakemi nasıl Alanyalı verirsin. Bak şimdi ben uyuz oluyorum bu işe. Sen yan hakemi Alanyalı verirsen, hakikaten ofsayt olmayan bir golü ofsayt diye kaldırıp iptal ettiriyorsa, ben 3-2 galip geleceğim. Ne yaptın Kuddisi. Alanyaspor berabere kalsa ben belki çıkacaktım kardeşim. Kusura bakma ama beni böyle düşündürtme yani. Beni şimdi böyle düşündürtüyorsun. Komplo teorisi yapmama neden sensin, ben değilim. Verme kardeşim, Türkiye'de şehir mi yok bir Alanya bölgesinden adamı benim maçıma veriyorsun. Ne yapalım duyuluyor. Belki yanlış yapıyoruz, belki kardeşimiz hakikaten yanlış yaptı. Olabilir. Ama Tiago'nun attığı bal gibi gol. Düşünün yani Alanyalı ise bu hakem, bizim hakkımız gasp edilmiş diye düşünmekten daha doğal bir hakkımız yok' açıklamasında bulundu.

Yılmaz Vural, PTT 1. Lig'i 4. bitirmek mecburiyetlerinin olduğuna dikkat çekerek, 'En azından eşleşeceğimiz takım Vartaş Elazığspor, Giresunspor ve Balıkesirspor'dan birisi olacak. Ben Giresunspor'dan yana düşünmüyorum. Giresunspor bizi içeride de dışarıda da yenmiş. Diğerlerinde biraz da olsa başarımız var. Bu ufak da olsa psikolojik anlamda takıma faydası olur mu diye düşündüğümdendir. Bahane yok. 3 maçımız vardı. Birinde berabere kaldık. Altınordu'yu yenmemiz lazım. Kaybedersek son Play-off Allah göstermesin son maça kalır. Yani hala biz Play-off'u matematiksel kazanmış değiliz. 51 puanla dahi bir kuşku var ufak da olsa. Dolayısıyla geçmiş ile kendimizi sorumlu tutamayız. Ama gelecek ile ilgili sorumluyuz. Adanaspor gibi biz de başarabilirsek bu Adana tarihi için büyük gün olur' diye konuştu.

'BU TAKIM SINIF ATLAYACAK'

Adana Demirspor taraftarının özlemini giderecek başarıyı elde etmek için çaba sarf ettiklerini belirten Vural, 'Bakın Süper Lig'e çıkalım bu takım sınıf atlayacak. Bu kadar iddia ediyorum. Bu takım Süper Lig'de 21 sene düşmeden kalacak takım olacak, temeli atacak. Burası Adana ve Adana Demirspor. Başka bir şey bu, bir fenomen yer burası. O yüzden başarmak hepimizin boynunun borcu. Bu takımdaki birçok oyuncunun Süper Lig'de devam etmesi mümkün. Böyle bir kalitesi var. Ama isimle oynanmıyor maalesef. Futbol isimle oynansa Fenerbahçe'nin açık ara şampiyon olması lazımdı' dedi.

'SIKIŞMADAN AKILLARINA GELMİYORUZ'

Vural, 'Benim artık branşım bu oldu. İnsanların çok sıkışmadan akıllarına gelmiyoruz. Dolayısıyla hızlandırılmış kurs gibi her şeyi yapıyoruz. Oyuncu o yüzden benden şikayetçi. Çok toplantı yapıyor, çok anlatıyor. Kardeşim ben toplantı yapmayıp da ne yapacağım. Bunları sana sözlü olarak çabuk çabuk anlatmam lazım' diye konuştu.
Adana Demirspor taraftarına Altınordu maçına gelmeleri için çağrıda bulunan Vural, 'Altınordu maçını tam oynayalım. Play-off öncesinde bu bizim için bir sınav olsun' dedi.

SIRADAKİ HABER
}