Alanlı'ya Kur'an Kursu

Atakum ilçesi Alanlı Mahallesi'nde yapımı tamamlanan Kur'an kursu, gerçekleştirilen törenle hizmete açıldı.

Alanlı'ya Kur'an Kursu

Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, Atakum Müftüsü İsmail Keskin, Vezirköprü Müftüsü Mehmet Öztürk ile çok sayıda mahalle sakininin katılımıyla gerçekleşen açılış, Kur'an-ı Kerim tilaveti ve dualar eşliğinde yapıldı.

Atakum ilçesinde eğitim kurumları ve ibadethaneler için son 1,5 yılda 2 milyon TL'lik yatırım yaptıklarını belirten Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'Atakum Belediyesi olarak ilçemizdeki okulların ve camilerin bakımları için 2 milyon TL'lik yatırım gerçekleştirdik. Bu anlamda hem eğitim kurumlarının hem de ibadethanelerin öneminin farkındayız. Bugün burada açılışını gerçekleştirdiğimiz Alanlı Kur'an Kursu da bölge için ihtiyaçtı. Vatandaşlarımızdan gelen talep doğrultusunda İlçe Müftülüğü ile dirsek temasında olarak gerçekleştirdiğimiz çalışma sonucunda bugün açılışını gerçekleştiriyoruz. Mahallemize hayırlı olsun. Okullarımız ve ibadethanelerimize yönelik çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek' dedi.

KAYMAKAMDAN SİLAH UYARISI

Atakum Kaymakamı Ali Bakoğlu ise konuşmasında Alanlı Mahallesi kadınlarına seslenerek, 'Bugün burada önemli bir açılış gerçekleştiriyoruz. İlçemize, mahallemize hayırlı olmasını diliyorum. Ben burada kalabalık bir kadın topluluğu görünce konuyu başka bir açıdan değerlendirmek istedim. Kadınlardan ricam var. Lütfen eşlerinizi yerli yersiz silah atmamaları konusunda uyarın. Maganda kurşunu ile can veren onca vatandaşımız varken, birilerinin halen daha keyfi olarak havaya ateş açabilmesine şaşırıyorum. Bu anlamda kadınlardan dikkatli olmalarını ve eşlerini bu konuda sık sık uyarmalarını rica ediyorum' diye konuştu.

Atakum Müftüsü İsmail Keskin, Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı'ya Kur'an kursunun hizmete açılabilmesi noktasında verdiği desteklerden dolayı teşekkür ederken, açılış Vezirköprü Müftüsü Mehmet Öztürk'ün duasının ardından gerçekleştirildi. Protokol üyeleri açılışı mahallenin kadınlarıyla birlikte yaptı. Daha sonra davetlilere Kur'an kursu hakkında bilgi verildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Karadenizin en büyük AVMsi inşa ediliyor

1 Karadeniz'in en büyük AVM'si inşa ediliyor

Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı

2 Meteorolojiden Samsun için kritik uyarı!

Samsunsporda Davy Angan tamam

3 Samsunspor'da Davy Angan tamam

Samsunspor Teknik Direktörü Özalandan ters köşe

4 Samsunspor Teknik Direktörü Özalan'dan ters köşe

Samsunda bir boğulma vakası daha İmam kurtarılamadı

5 Samsun'da bir boğulma vakası daha! İmam kurtarılamadı

Samsunspor Başkanvekili  Araboğlu Açılışa yetişecek

6 Samsunspor Başkanvekili Araboğlu: 'Açılışa yetişecek'

Samsunspordan öğrenciye indirim Kombinede taksit imkanı

7 Samsunspor'dan öğrenciye indirim... Kombinede taksit imkanı!

Samsunda silahlı suç çetesine operasyon 20 gözaltı

8 Samsun'da silahlı suç çetesine operasyon: 20 gözaltı

Samsunlulara uyarı Bu saatlerde denize girmeyin

9 Samsunlulara uyarı! Bu saatlerde denize girmeyin

Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor

10 Fındıkta umutlar tek tek dökülüyor


SIRADAKİ HABER