HaberlerSamsun HaberleriSamsun Valiliği 'erişilebilir' oluyor

Samsun Valiliği 'erişilebilir' oluyor - Samsun Haberleri

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından yürütülen ERDEP projesi kapsamında Samsun Valiliği'nde engelli ve yaşlılar için erişilebilirliğin sağlanması amacıyla inşaat çalışmaları başladı.

Samsun Valiliği 'erişilebilir' oluyor

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Engelli ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen Erişilebilirlik Destek Projesi (ERDEP) kapsamında Türkiye'nin birçok şehrinde devam eden, yaşlı ve engelli vatandaşların yaşama katılımında büyük önem taşıyan kamu binaları, belediyeler, kaldırımlar, yaya geçitlerinin erişilebilirliğini sağlamak amacıyla sürdürülen çalışmalar Samsun Valiliği'nde de başladı.

BÜTÜN KURUMLAR ERİŞİLEBİLİR OLMALI

Samsun Valiliği koordinasyonunda Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı tarafından yürütülen projeyle ilgi Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürü Tekin Balcı, projeyle birlikte engelli ve yaşlı vatandaşların Samsun Valilği'ne ulaşmasının daha kolay olacağını ifade ederek, "Bu da zaten bir gereklilik, bütün kurumlarda aynı işlemlerin yapılması lazım. Yeni yapılan binalarda erişebilirliğine daha çok dikkat ediliyor ancak eski yapılmış binaların da dönüşümü gerekiyor. Samsun genelinde kurulan erişebilirlik komisyonuyla, kamu kurumlarımızda ve diğer binalardaki erişebilirlik çalışmalarını mimar ve mühendis arkadaşlarımızla komisyon aracılığıyla yapıyoruz. Komsiyon tarafından çıkarılan raporlar daha sonra kurumlara veriliyor. Samsun genelinde erişebilirlikle ilgili çalışmalarımız devam edecek" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}