HaberlerSamsun HaberleriSamsun'da akaryakıtta sıkı denetim

Samsun'da akaryakıtta sıkı denetim - Samsun Haberleri

Samsun Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü'nce, 2017 yılı ekim ayı itibariyle 110 işyerinde bin 306 akaryakıt LPG sayacına ve bin 295 marker denetimi gerçekleştirildi. Denetimlerin ani ve periyodik olarak sıklıkla devam edileceği bildirildi.

Samsun'da akaryakıtta sıkı denetim

Samsun Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü, 2017 ocak-ekim ayları arasında akaryakıt istasyonlarını ani ve periyodik olmak üzere sıkı bir denetimden geçirdi. Denetimler sonucunda 19 işyerinde 24 ölçü aleti uygunsuz bulunarak cezai işlem uygulandı.

'BASKIN' DENETİM

İl müdürlüğüne bağlı Metroloji servisi tarafından Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) kontrolleri kapsamında müdürlüğün yürüttüğü çalışmalarda 360 akaryakıt istasyonunda bin 295 marker denetimi gerçekleşti. Marker denetimlerinde herhangi bir uygunsuzlağa rastlanmadı. Ani olarak 110 akaryakıt istasyonunda bin 306 adet akaryakıt LPG sayacı ve 201 işyerinde tartı aleti denetimi gerçekleştirildi. Yapılan denetimler sonucunda 19 işyerinde 24 ölçü aleti uygunsuz bulunarak 37 bin 488 TL idari para cezası uygulandı.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}