Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun'da 18 bin 208 kişiye iş bulundu

Samsun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Hasan Kılıçaslan, 'Kurumumuza başvuran kişilerden 18 bin 208'i işe yerleştirilmiş, eğitim programlarına katılmış veya işsizlik sigortası, çalışma ilişkileri faaliyetlerinin birinden faydalanmıştır' dedi.

Samsun'da 18 bin 208 kişiye iş bulundu

İl İstihdam ve Mesleki Eğitim Kurulu (İİMEK) toplantısı Vali Yardımcısı Mehmet Ali Yıldırım başkanlığında gerçekleşti.

İİMEK toplantısında sunum gerçekleştiren Samsun İŞKUR Müdürü Hasan Kılıçaslan, '2016 yılı Ocak-Mart dönemi faaliyetlerine göre kurumumuza başvuran kişilerden 18 bin 208'i işe yerleştirilmiş, eğitim programlarına katılmış veya işsizlik sigortası, çalışma ilişkileri faaliyetlerinin birinden faydalanmıştır. Eğitim ve işsizlik sigortasının toplam maliyeti 84 milyon 564 bin 723 TL'dir' diye konuştu.

Madde bağımlısı gençlere ve dezavantajlı gruplara yönelik gerçekleştirilen projeler hakkında bilgi veren Kılıçaslan, '15 Aralık 2015 tarihinde Bafra hizmet merkezi tarafından 'Umuda Uzanan Eller Projesi' kapsamında, İl Emniyet Müdürlüğü, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezi işbirliğince 16 kişilik kaynakçılık ve 16 kişilik elektrik tesisatçılığı mesleğinde kurs açılmıştır. Elektrik tesisatçılığı kursunun maliyeti 58 bin 628 TL olup, 28 Temmuz 2016 tarihinde sona erecektir. Kaynakçılık kursunun maliyeti ise 37 bin 181 TL olup, 02 Mayıs 2016 tarihinde sona ermiştir. Samsun Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü'nün gerçekleştirdiği ve imzalanan protokol ile proje ortaklarından olduğumuz 'Sosyal Hayata Katılıyorum, Eğlenirken Öğreniyorum' projesi kapsamında makrame-örgü yapma mesleğinde 12 kişilik kurs açılmıştır. 19 Kasım 2015 tarihinde başlayıp 22 Ocak 2016 tarihinde sona ermiştir. Kursun toplam maliyeti 21 bin 795 TL'dir' şeklinde konuştu.

Daha sonra İl Milli Eğitim Müdürü Coşkun Esen, Samsun'da mesleki ve teknik ortaöğretim okullarında 2016-2017 eğitim-öğretim yılından itibaren açılması ve kapanması teklif edilen alan ve dallar hakkında bilgiler verdi.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda herkesin yüzü gülecek

1 Samsunspor'da herkesin yüzü gülecek

Samsunun o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

2 Samsun'un o ilçesi doğalgaza kavuşuyor

Bahçeliye Samsundan anlamlı hediye

3 Bahçeli'ye Samsun'dan anlamlı hediye

Samsunda o ilçeye fındık entegre tesisi

4 Samsun'da o ilçeye fındık entegre tesisi

Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtını kimin yapacağı önemli değil

5 Samsunspor Futbol Şehitleri Anıtı'nı kimin yapacağı önemli değil

YANLIŞLIKLAR

6 YANLIŞLIKLAR...

Samsunda şehitliğe saldırı

7 Samsun'da şehitliğe saldırı!

 Samsundaki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme

8 Samsun'daki Marksist Leninist operasyonunda flaş gelişme!

Samsun Limanının tarihi yazılacak

9 Samsun Limanı'nın tarihi yazılacak

Samsunsporda galibiyet planları

10 Samsunspor'da galibiyet planları


SIRADAKİ HABER