Muğla haber: Milas Emniyeti'nin 'Whatsapp İhbar Hattı' devreye girdi

Muğla haber: Milas Emniyet Müdürlüğü, ilçede meydana gelebilecek acil olaylara hızlı bir şekilde müdahale edebilmek ve vatandaşlara anında geri bildirim sağlayabilmek için '0538 446 09 49' numarası ile Whatsapp İhbar Hattı'nı uygulamaya koydu.

Milas Emniyeti'nin 'Whatsapp İhbar Hattı' devreye girdi

İlçede meydana gelebilecek acil olaylara hızlı bir şekilde müdahale etmek ve vatandaşa anında geri bildirim sağlamak için yeni bir uygulamayı devreye soktuklarını ifade eden Milas Emniyet Müdürü Turgay Ava, '0538 446 09 49' numaralı Whatsapp İhbar Hattı hakkında bilgi verdi.
112 Acil Çağrı Merkezi ve 155 hattının genel konularda, ilk tercih olarak değerlendirilmesi gerektiğinin altını çizen Müdür Ava, 0538 446 09 49 numaralı Whatsapp İhbar Hattı'nı oluşturmaktaki amaçlarının; çok acil konularda hızlı müdahale ve BİMER veya CİMER'e yönelik şikayetleri değerlendirmek olduğunu söyledi.

İhbarla ilgili görüntü ve fotoğraf yollanabiliyor

Whatsapp İhbar Hattı'nın çok acil durumlar dışında, aramalarla meşgul edilmemesi gerektiğine işaret eden Ava, 'Devreye giren yeni ihbar hattını BİMER veya CİMER gibi düşünebiliriz. Halkımızın huzurunu ve güvenliğini tehdit eden özellikle trafik ihlalleri gibi durumlarda vatandaşımız, görüntü ve fotoğraf yoluyla kayıt altına aldığı belgeleri ve olayı Whatsapp İhbar Hattı'na mesaj olarak atabilir. İhbarlara hızlı bir şekilde müdahale için vatandaşlarımızın söz konusu olayın ne zaman, nerede yaşandığını bildirmelerini istiyoruz. Bu ihbar hattına gelen bildirimleri, 08.00-17.00 saatleri arasında bizzat kendim ve müdür yardımcılarım değerlendiriyor. Mesai saatleri dışında ise ihbarlar nöbetçi amir tarafından değerlendirilecek.' diye konuştu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

1 Samsun'da şok intihar! Cezaevinde mahkum kendini astı...

Sürpriz yapacak

2 Sürpriz yapacak

FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

3 FETÖ Samsun'u 3 eyalete ayırmış

Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

4 Samsun'da çakmak kavgasında kan aktı: 2 yaralı

Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

5 Samsun'da Cumhurbaşkanı'na hakaret

Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

6 Samsun'da fuhuş çetesini yöneten imam 'yüzsüz' çıktı

Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

7 Samsun'da çatıdan düşen kadın ağır yaralandı

Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

8 Karayılmaz'dan Passolig açıklaması

Ağır ceza geliyor

9 Ağır ceza geliyor

Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar

10 Samsun'da tüm ekipleri alarma geçiren ihbar


SIRADAKİ HABER