HaberlerSamsun HaberleriMedicana'dan meme kanseri farkındalığı

Medicana'dan meme kanseri farkındalığı - Samsun Haberleri

Medicana Samsun Hastanesi, Meme Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında Piazza AVM'de spor etkinliği düzenledi. Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Remzi Karşı, 'Meme kanserinin farkındayız, korkmuyoruz' dedi.

Medicana'dan meme kanseri farkındalığı

Medicana Samsun Hastanesi, ekim ayı meme kanserine farkındalık yaratma etkinlikleri kapsamında Piazza AVM'de spor etkinliği düzenledi. Büyükşehir Belediyesi Spor Eğitmeni Calibe Soranla birlikte her yaştan kadın ve erkek meme farkındalığına dikkat çekmek için alışveriş merkezi içerisinde spor yaptı. Etkinlik AVM ziyaretçileri tarafından büyük ilgi gördü.

FARKINDAYIZ, KORKMUYORUZ

Kadın kanserleri içerisinde meme kanserinin birinci sırada geldiğini söyleyen Medicana Samsun Hastanesi Genel Müdürü Remzi Karşı, "Medicana bugün kadınlarla birlikte. Bütün kadınları ve erkekleri bu etkinlikte buluşturmak istedik. Kanser türleri içerisinde kadınların kendi kendine yaptığı muayenelerle tanısını koyabileceği tek kanser çeşidi meme kanseri. Erken tanısı çok kolay, erken tanıyla birlikte tedavisi de çok kolay. Meme kanserleri sıklıkla regl kesildikten sonra görülüyor. Yüzde 25'lik kısmı da daha önce. Bunları ancak farkındalık ayıyla gündeme getiriyoruz. Meme kanserinin farkındayız ve korkmuyoruz" diye konuştu.

Zerrin SOMUNCU

SIRADAKİ HABER
}