Malatya Valisi'nden Adana Demirspor'a cevap

Vali Süleyman Kamçı, 'Malatya'nın ne kadar güvenli bir şehir olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yani biz 40 kişiyi koruyamayacak olsak, zaten burada durmayız' dedi.

Malatya Valisi'nden Adana Demirspor'a cevap

Adana Demirspor kafilesinin güvenlik gerekçesiyle İl Spor Güvenlik Kurulu’nun tavsiye niteliğindeki kararıyla Malatya’dan ayrılmasıyla ilgili açıklama yapan Vali Süleyman Kamçı, “Malatya’nın ne kadar güvenli bir şehir olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yani biz 40 kişiyi koruyamayacak olsak, zaten burada durmayız” dedi.

PTT 1. Lig Play-Off ilk karşılaşması için Malatya’da kampa giren Adana Demirspor takımının güvenlik gerekçesiyle Malatya’dan ayrılmasının yankıları sürerken, bir açıklama yapan tartışmaların odağındaki isim Malatya Valisi Süleyman Kamçı, “Malatya taraftarının tepkisi ve sosyal medya üzerinden tahrik edici sözler, yazışmalar görünce, İl Spor Güvenlik Kurulu böyle tavsiye niteliğinde bir karar aldı. İl Spor Güvenlik Kurulumuzun aldığı karar tavsiye niteliğindedir. Adana Demirspor takımı da ‘biz gidiyoruz’ diyorlar. Hiç kimseye buradan ayrılın diye hiçbir şey söylenmemiş. Hiç kimseye herhangi bir taciz olmadan buradan gittiler. Bizim Adana Demirspor veya başka bir takıma herhangi bir art niyetimiz, ön yargımız olması mümkün değil. Sadece amaç burada gerginlik olmasını önlemek idi. Olayın bu boyutlara gelmesi tabi üzücü bir şey. Gelmemeliydi. Yani basit bir şey. Çünkü nihayetinde karar veren kendileri zaten. ‘Biz gitmiyoruz, antrenmanlarımızı burada yapacağız, öyle planladık’ deselerdi, gerekli önlemler alınacaktı. Her ne pahasına olursa olsun yapılırdı. Malatya’nın ne kadar güvenli bir şehir olduğu herkes tarafından bilinmektedir. Yani biz 40 kişiyi koruyamayacak olsak, zaten burada olmayız” ifadelerini kullandı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

1 Samsun'da genç kız önce dolandırıldı, sonra tacize uğradı

Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

2 Samsun'da inşaattan düşen 22 yaşındaki işçi hayatını kaybetti

Samsun'da pompalı tüfekle intihar

3 Samsun'da pompalı tüfekle intihar

Afrin'e Türk bayrağı dikildi

4 Afrin'e Türk bayrağı dikildi

Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

5 Çarşamba Havalimanı'nda 'ahlaksız denetim' iddiası

Samsun'da silahlı saldırı! 4 kişiye hapis

6 Samsun'da silahlı saldırı! 4 kişiye hapis

Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

7 Samsun'da köpek barınaklarını kundakladılar

Samsun'da feci kaza! 1 yaralı

8 Samsun'da feci kaza! 1 yaralı

Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

9 Samsun'da kafatası çatlayan bebek, yaşam savaşı veriyor

Bakan Fakıbaba'yı korumakla görevli polisler kaza yaptı: 3 yaralı

10 Bakan Fakıbaba'yı korumakla görevli polisler kaza yaptı: 3 yaralı


SIRADAKİ HABER