Samsun Atakum'a akademik bakış

Atakum'da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı'nda konuşan Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, 'İlçemizin röntgenini bir de akademisyenlerimizin gözünden çektik. Elde ettiğimiz akademik veriler, ilçemizi daha güzel yarınlara taşımamıza katkı sağlayacak' dedi.

Samsun Atakum'a akademik bakış

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi işbirliğiyle gerçekleştirilen ve iki gün süren ‘Atakum’da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri’ konulu çalıştay tamamlandı. Farklı alanlardan 75 akademisyenin katılımıyla ve 7 farklı konu, 8 farklı oturumda gerçekleştirilen çalıştayda masaya yatırılan konular, 500 sayfalık bir kitapta toplanacak.

BİLGİLER KİTAP OLACAK

Çalıştayda açılış konuşmasını yapan ve ilçeye akademik bir gözle bakılmasını son derece önemsediğini söyleyen Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı, “Hızla büyüyen ilçemize, akademisyenlerin gözüyle bir röntgen çekmek istedik. İki gün süren çalıştayda elde edilen veriler ve çözüm önerileri, ilçemiz adına hedeflediğimiz daha güzel yarınlara ulaşabilmemizi hızlandıracaktır. Çalıştayın tamamlanmasının ardından, elde edilen tüm verileri 50’ye yakın bildiriden oluşan, 500 sayfalık ‘Yeni Atakum’ adıyla ve ‘Atakum’a Akademik Bakış’ alt başlığıyla bir kitapta toplayacağız. Bu kitap sadece bize değil, gelecek nesillere de yol haritası olacaktır. Emek veren tüm akademisyenleri ve Atakum Kent Konseyini böyle başarılı bir çalıştaya imza attıkları için kutluyorum” diye konuştu.

ATAKUM’DA BİR İLK

Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman, iki gün süren çalıştayın Atakum ilçesi için son derece verimli geçtiğine dikkat çekerek, “Atakum İlçesinin önceliklerini, sorunlarını ve çözüm önerilerini akademik bir gözle değerlendirdik. Gerçekleştirilen beyin fırtınası sonucunda ortaya çıkan rapor, belediyemize sunulacak. Atakum ilçesinde çevre, şehircilik ve altyapı sorunları ile kentleşme, kentlileşme çalışmaları başta olmak üzere 7 farklı konuyu, 8 farklı oturumda ele aldık. 75 akademisyenin katıldığı ve 45 sunumun yapıldığı çalıştay, 22 yıllık belediyecilik tarihi olan Atakum ilçesinde bir ilktir. Atakum Kent Konseyi olarak böylesi önemli bir ilke öncülük etmekten dolayı mutluyuz. Katılım sağlayan herkese teşekkür ediyoruz. Atakum İlçesinin sorunlarının üzerine böylesi bir özveriyle eğilen, çalışmalarıyla bizlere ışık tutan tüm akademisyenlerimize ayrıca teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

TAŞÇI’YA TEŞEKKÜR

Atakum Belediyesi ve Atakum Kent Konseyi işbirliğiyle gerçekleştirilen ‘Atakum’da Kentleşme, Kentlileşme, Sorunlar ve Çözüm Önerileri Çalıştayı’nın ardından, katılım sağlayan akademisyenlere teşekkür belgeleri verildi. Çalıştayın amacına ulaştığını ve ortaya çıkacak eserin ciddi bir çalışmanın ürünü olduğunu söyleyen akademisyenler Atakum Belediye Başkanı İshak Taşçı ve Atakum Kent Konseyi Başkanı Doç. Dr. Bekir Şişman’a teşekkür etti.EN ÇOK OKUNANLAR

Yankaya bakalım mı bankaya?..

1 Yankaya bakalım mı bankaya?..

Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

2 Doğalgaz patlaması sonucu 7 ev kül oldu

Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

3 Binali Yıldırım'ın yeni görevi belli oldu

Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

4 Düğün konvoyunda zincirleme kaza: 22 yaralı

Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

5 Denize düşen 2 kişi hayatını kaybetti

Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

6 Samsun'da baltalı ve bıçaklı kavga: 2 yaralı

Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

7 Hükümet düğmeye bastı! Milyonlarca kişiye müjde

Samsun'da alkollü mekan yandı

8 Samsun'da alkollü mekan yandı

Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

9 Samsun'da kokain sevkiyatına darbe! Narkotik affetmedi...

Dükkanı küçük, yüreği büyük

10 Dükkanı küçük, yüreği büyük


SIRADAKİ HABER