Bu sefer heykele zincir vurdular

İzmir'in en yoğun metro istasyonunda bulunan yarı çıplak heykelin kaldırılmasını isteyen vatandaşlar, heykelin müstehcen noktasına bu kez de zincirle kilit vurdu.

Bu sefer heykele zincir vurdular

İzmir’in en yoğun kullanılan metro istasyonlarından İzmirspor durağına yerleştirilen çıplak ahşap müzisyen heykeli ile ilgili tartışmalar bitmek bilmiyor. Fahrettin Altay ve Evka 3 arasında yolculuk yapan ve İzmirspor durağında bulunan çıplak heykelin protestolara rağmen kaldırılmaması üzerine, AK Parti Karabağlar Meclis Üyesi Emrullah Kavuz tekrar harekete geçti.

Daha önce heykelin müstehcen noktasını yanında getirdiği bir bezle kapatarak protesto eden Kavuz, bu kez heykelin yakışıksız olan bölümünü bezle kapatarak ardından zincirle kilitledi. Çevredeki vatandaşların destek verdiği bu anlarda Kavuz, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na tekrar seslendi.

“HEYKELİ KALDIRACAĞINIZ YERDE, GÜVENLİĞİNİ ARTIRIYORSUNUZ”

Heykelin müstehcen olduğunu savunan Emrullah Kavuz, “Sayın Aziz Kocaoğlu geçen gün yapmış olduğumuz protestodan sonra heykeli bezle örtmüştük. Siz bu heykeli kaldırmanız gerekirken, heykelin güvenliğini artırmak için gelip buraya güvenlik kameraları koymuşsunuz. Yanlış anlamayın ama bu uygunsuz bir heykel olmuş olsa da kamu malı olarak gözüküyor. Biz vatanını, milletini seven insanlarız. Asla sizin Gezici gençleriniz gibi yakıp yıkmayız. Biz AK Partiliyiz biz sadece yaparız. Ve lütfen sizden rica ediyoruz, Allah rızası için bu heykeli kaldırın. Bugünkü protestomuzda zincirle kilit vurduk. Protestomuz heykel kalkana kadar devam edecek” dedi.

98 YAŞINDAKİ YAŞLI AMCA ERZURUM’DAN KALKTI GELDİ

Çıplak heykeli televizyonlardan görünce Erzurum’dan kalkıp sırf heykel için İzmir’e gelen 98 yaşındaki Mehmet Yılmaz isimli vatandaş da heykelin Müslümanlığa yakışmadığını savundu. Yaşlı amca, nasihat verme edasıyla Kocaoğlu’na şöyle seslendi: “Aziz Bey, Sayın Başkan bu Müslümanlığa yakışacak bir şey değil. Müslümanların bunu görmesi doğru bir şey değil. Sayın başkan, ben Erzurum’dan bunun için geldim buraya. Bu Müslümanlığa yakışmaz, asla Müslümanlığa göre değil. Bunu kapatmak lazım.”

Emrullah Kavuz ve beraberindekilerin eylemi sırasında bazı vatandaşlar da protestoya destek verdi.

GÜVENLİK GÖREVLİLERİ ZİNCİRİ ÇIKARTAMADI

Yaşanan ilginç protesto eylemini güvenlik kameralarından fark eden metronun güvenlik görevlileri heykelin olduğu noktaya geldi. Güvenlik görevlileri, Emrullah Kavuz ve beraberindekileri eylem nedeniyle uyardı. Protesto, daha sonra olaysız sona ererken, görevliler heykele bağlanan zinciri sökmek için epey uğraştı. Zinciri sökmek için dakikalarca uğraşan görevliler, sonunda bir makas yardımıyla zinciri çıkarttı.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun'da şoke eden atama

1 Samsun'da şoke eden atama

Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

2 Başkan Yılmaz: 'Kazma küreği alıp yıkamıyoruz'

Samsun'un yeni eniştesi Acun Ilıcalı!

3 Samsun'un yeni eniştesi Acun Ilıcalı!

Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

4 Samsunspor'un 42 yıllık emektar stadı yıkılıyor

Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

5 Samsun'da Kent Park Projesi de iptal edildi

Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

6 Bakan'dan fındık fiyatları açıklaması!

Samsunspor 4 - 6 Ankara Demirspor

7 Samsunspor 4 - 6 Ankara Demirspor

Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

8 Samsun'da FETÖ'den 12 kişi gözaltına alındı

Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

9 Başkan Yılmaz: 'Projeyi hedeflediğimiz tarihte bitireceğiz'

Samsun'un iki ilçesinde daha karar açıklandı

10 Samsun'un iki ilçesinde daha karar açıklandı


SIRADAKİ HABER