HaberlerTekkeköy'de karla 'yoğun' mücadele

Tekkeköy'de karla 'yoğun' mücadele

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, meteorolojiden aldıkları bilgiler doğrultusunda kar yağışı için daha önceden oluşturdukları karla mücadele ekiplerinin, aşırı yağış nedeniyle kapanan tüm yolları ulaşıma açtığını söyledi

Tekkeköy'de karla 'yoğun' mücadele

Tekkeköy Belediye Başkanı Hasan Togar, aşırı kar yağışı nedeniyle kapanan yolları açmak için belediye ekiplerinin yoğun bir şekilde çalıştığını ifade etti.

KAPANAN YOLLARDA SIKI ÇALIŞMA
Kar kalınlığının yer yer elli santimetrenin üzerine çıktığını belirten Başkan Togar, "Yolların kapanmaya başlamasıyla birlikte belediyemiz tarafından günler öncesinden kurduğumuz karla mücadele ekipleri yollarda seferber oldu. Karla mücadele ekipleri, kar küreme ve buzlanmaya karşı tuzlama çalışmaları yaparak kapanan yolları açtı. Önceden tedbir alınması ve anında müdahale ile Tekkeköy’ün tüm yolları açıldı. Özellikle kırsal mahallelerimiz merkeze oranla yüksekte olmaları nedeniyle kar yağışından çok daha fazla etkilendi. Ancak meteorolojiden almış olduğumuz bilgiler neticesinde Belediyemiz bünyesinde günler öncesinden ekipler oluşturmamız ve gerekli tedbirleri almamız, kapanan yollara hemen müdahale etmemizde çok önemli rol oynadı. Ayrıca buzlanmaya karşı tuzlama çalışmalarımızı da aralıksız yürütmekteyiz." dedi.

SIRADAKİ HABER
}