Gani Müjde Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek

Ünlü yönetmen Gani Müjde ile MS (Multipl Skleroz) hastalığına dikkat çekmek üzere özel bir proje hazırlayan Türkiye MS Derneği, Melek ile Serhat dizisinin özel gösterimini gerçekleştirdi.

Gani Müjde Türkiye'de bir ilki gerçekleştirecek

Ünlü yönetmenGani Müjde ile MS (Multipl Skleroz) hastalığına dikkat çekmek üzere özel bir proje hazırlayan Türkiye MS Derneği, Melek ile Serhat dizisinin özel gösterimini gerçekleştirdi. Senaryosunun bütününde bir hastalığa dikkat çekerek Türkiye’de bir ilki gerçekleştiren Melek ile Serhat'ın özel gösterimine Gani Müjde, dizinin başrol oyuncuları Aslı Tandoğan ve Engin Hepileri’nin yanı sıra ünlü isimler de katıldı.

Ünlü yönetmen Gani Müjde’nin, MS’lilerin öykülerinden aldığı ilhamla senaryosunu yazdığı ve yönettiği ‘Melek ile Serhat’ dizisinin özel gösterimi yapıldı. Başrol oyuncuları ile ünlü isimleri bir araya getiren özel gösterimde, sağlık iletişiminde bir ilke imza atan ‘Melek ile Serhat’ dizisi izleyiciden tam not aldı. 

Türkiye’de yaklaşık 40 bin kişiyi ve yakın çevrelerini etkileyen MS hastalığı hakkında farkındalık oluşturma ve MS’lilere sosyal yaşamda destek vermek üzere çekilen ‘Melek ile Serhat’, hastalıkla ilgili toplumda bilinen yanlışlara dikkat çekerek doğru bilgileri Gani Müjde’nin mizahi diliyle aktarıyor. MS hastalığını bir aşk hikayesi çerçevesinde anlatan ‘Melek ile Serhat’ senaryosunun bütününde bir hastalığa dikkat çeken Türkiye’deki ilk dizi olma özelliğini taşıyor.
Yönetmen Gani Müjde, Melek ile Serhat dizisi hakkında şu bilgileri verdi:

''Melek ve Serhat romantik komedi tarzında. Buradaki baş rol oyuncuları MS hastalarını oynuyor. Didaktik, acıklı bir hikaye değil. Yer yer gözler aşktan yaşarıyor. Çok eğlendirici, umut verici, hayat dolu bir proje.''

''BU PROJEYİ KEYİFLİ VE İZLENEBİLİR YAPTIK''

Bu proje öncesi hastalığı tanımadığını fark ettiğini belirten yönetmen Müjde, “Araştırdım, hocalarla ve hastalarla toplantı yaptım. Anladım ki bu yanlış bilinen bir hastalık. Çok kişi bundan mağdur. Yanlış anlaşılmalar yüzünden işlerini ve ilişkilerini kaybediyorlar. Bu, bizim için bir sosyal sorumluluk projesi olsun dedim. Onun üzerine bu projeye başladık. Biz her şeyi keyifli yazarız. Bu projeyi de keyifli ve izlenebilir yazdık'' diye konuştu.

MS'in ölümcül bir hastalık olmadığını, tedavisinin olduğunu belirten yönetmen Müjde, ''MS hastaları, bizim gibi hayatlarını sürdürebilirler. Bu nedenle korkulacak bir hastalık gibi davranmayın. Biz hikayemizde bunu anlatıyoruz'' dedi.

''MS KORKULACAK BİR HASTALIK DEĞİL''

Normal dizilerden farklı olarak bu dizinin sosyal sorumluluk projesi olduğuna vurgu yapan Engin Hepileri, şunları söyledi: ''Melek ile Serhat baş harflerinden anladığımız gibi MS hastası iki genç. Hayata tutunmaya çalışan, bu hastalığı yenmek için kendilerine yeni hayat kurmaya çalışan bir çift. Böyle bir hikaye olunca, oyuncuya ayrı bir şevk veriyor. Bir de Gani Müjde yazınca, değerli oyuncularla beraber bu performansları değerlendirince bu dizi içinde olmamak için hiçbir neden yok.''

MS hastalığının çok korkulacak bir hastalık olmadığının altını çizen ünlü oyuncu Hepileri, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Bulaşıcı değil, akıl hastalığı değil. Eğer çok ileri derecede değilse, erken teşhisle tedaviye başlandıysa, ataklarla seyreden ve bu ataklar sürecinde iyi bakılması gereken, geri kalan zamanda aynı bizler gibi yaşam konforu ile yaşanabilen bir hastalık. Bu anlamda ülkemizde hastalık deyince kenara ittiğimiz insanları içimize almalıyız. Onlarla beraber bu hayatı yaşamalıyız. Bu dizide bunu söylemeye çalıştık.''

''DİZİ İLE MS'LİLER DAHA İYİ TANINACAK''

Dizinin baş rol oyuncularından Aslı Tandoğan, ''Bu proje daha önceki dizilerden farklı olarak bir farkındalık oluşturma üzerineydi. Senaryosu, MS'lilerin hayatın içinde yaşadıkları problemlerle ilgiliydi ve Gani Müjde yazmıştı. Onunla çalışmayı çok istedim. Bunun üzerine bu projeyi kabul ettim. Dizi MS'lilerin hayatın içinde ne gibi zorluklarla karşılaştıklarını mizahi bir şekilde anlatıyor. Bu projenin, MS'lilerin yakınındaki insanların MS'lilere daha duyarlı olmasını, onları tanımasını ve MS ile birlikte yaşayanların daha pozitif olmasını sağlayacağını düşünüyorum'' diye konuştu.

Dizide Ferdi Alver, Aybike Turan, Özlem Çakar, Buğra Özmüldür, Merve Polat, Ömer Köse ve Alişan Özkan'da oyunculuklarıyla farklı karakterlere hayat veriyor. ‘Melek ile Serhat’a konuk oyuncu olarak destek veren ünlü isimler arasında, Emre Kınay, Önder Açıkbaş, Serap Matyaş,Ömer Duran ve Yasemin Hadivent yer alıyor. ms hastalığı  

EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

1 Samsunspor 4 maddeden PFDK'ya sevk edildi

Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

2 Samsun'daki eski hastaneye Bakanlık talip oldu

Emin Kar yakın takipte

3 Emin Kar yakın takipte

Samsunspor'da kurtuluş hesabı

4 Samsunspor'da kurtuluş hesabı

Samsun'da UBFED'de deprem

5 Samsun'da UBFED'de deprem

Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

6 Samsun'dan yurt dışına yeni uçak seferleri başlıyor

Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

7 Samsun'da 12 adrese uyuşturucu baskını

Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

8 Bir Allah'ın kulu olmaz mı?..

Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

9 Samsun'da otomobil ağaca çarptı: 2 yaralı

Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor

10 Emekliye enflasyon farkı! Çifte zam geliyor


SIRADAKİ HABER