HaberlerJudo Şampiyonası'na Samsun damgası

Judo Şampiyonası'na Samsun damgası

Kırşehir'de yapılan 2015-2016 Öğretim Yılı Okul Sporları Judo Yıldız Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası'na Samsunlu öğrenciler damga vurdu. Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, şampiyonada 8 madalya kazanan judocu öğrencileri kutladı.

Judo Şampiyonası'na Samsun damgası

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Kırşehir'de yapılan 2015-2016 Öğretim Yılı Okul Sporları Judo Yıldız Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası'nda 8 madalya kazanan judocu öğrencileri kutladı.

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 'Okul sporlarında yetişen öğrenciler, ülke sporunun gelişimine önemli katkı sağlayacak. Biz de Bakanlık olarak üzerimize düşeni yapmaya devam edeceğiz' dedi.

Kırşehir'de yapılan 2015-2016 Öğretim Yılı Okul Sporları Judo Yıldız Kızlar ve Erkekler Türkiye Şampiyonası'na Samsunlu öğrenciler damga vurdu. 48 ilden 258 öğrencinin katılımı ile gerçekleşen müsabakalarda Samsun'u temsil eden 20 öğrenci judodan 3'ü altın, 5'i bronz olmak üzere 8 madalya kazandı. Şampiyonada başarılı bir performans ortaya koyarak Samsun'a 8 madalya ile dönen öğrencileri kutlayan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, tebrik mesajında şu ifadelere yer verdi:

'Her alanda olduğu gibi öğrencilerimiz, ülke sporunun ilerlemesinde de önemli rol oynamaktadır. Biz de bakanlık olarak üzerimize düşeni bu zamana kadar olduğu gibi, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Kırşehir'deki müsabakalarda Samsun'u başarı ile temsil eden ve 3'ü altın 8 madalya kazanan öğrencilerimizi, onları yetiştiren antrenörlerini yürekten kutluyorum. 'Spor Kenti Samsun' sloganı ile çıktığımız yolda özellikle öğrencilerimizin önemli başarılara imza atmaları bizleri sonsuz mutlu etmiştir. İnşallah bu başarıların devamı da gelecektir.'

Şampiyonada derece alan sporcuların isimleri ise şöyle:

50 kilogramda Berat Bahadır Türkiye 1'incisi

63 kilogramda Ayten Mediha Yeksan Türkiye 1'incisi

+63 kilogramda Serdem Daharlı Türkiye 1'incisi

32 kilogramda Nisanur Küçükkaya Türkiye 3'üncüsü

63 kilogramda Şura Sarıibrahimoğlu Türkiye 3'üncüsü

46 kilogramda Talha Ertürk Türkiye 3'üncüsü

44 kilogramda İremnur Ece Türkiye 3'üncüsü

34 kilogramda Mustafa Enes Bingöl Türkiye 3.cüsü

SIRADAKİ HABER
}