Kraliçe adayları EXPO 2016'ya hayran oldu

Miss Kemer International Güzellik Yarışması için Antalya'ya gelen 20 ülkenin güzelleri, EXPO 2016 Antalya'yı gezdi.

Kraliçe adayları EXPO 2016'ya hayran oldu

Türkiye'nin A1 kategorisinde ilk kez ev sahipliğini yaptığı botanik EXPO 2016 Antalya sergi alanı, Antalya'nın Kemer ilçesinde kampa giren 20 ülkenin güzelini ağırladı. Kemer'de bu yıl 10'uncusu düzenlenen Miss Kemer International Güzellik Yarışması'na katılan ve aralarında Almanya, Rusya, Sibirya, Amerika ve Ermenistan'ın da bulunduğu 20 ülkenin kraliçe adaylarına bin 121 dönümlük sergi alanı hakkında bilgi verildi. 53 ülkenin katıldığı EXPO 2016 Antalya'da bitki heykeller, Restoranlar Sokağı, su ve ışık gösterilerinin yapıldığı gölü gezen kraliçe adayları ülke bahçelerini gezdi ve Yeşil Köprü üzerinde poz verdi.

'EXPO 2016'YI KAMP PROGRAMINA ALDIK'

Miss Kemer International Güzellik Yarışması'nın organizatörü Adnan Şeker, Türkiye'ye gelen kraliçe adaylarının mutlaka EXPO 2016 Antalya'yı görmesi gerektiğini düşündüklerini ve bu yüzden kamp programına aldıklarını söyledi. Şeker, her kıtadan güzel adayının yarışmaya katıldığını belirterek, 'Daha çok bizim turizm ilişkilerimiz olan ülkelerden güzeller var ama bunun yanında Yeşil Burun 'Cape Verde'ye varıncaya kadar değişik ülkelerden gelen kızlarımız var.' dedi. Şeker, finalin 3 Haziran'da yapılacağını belirtti.

Amerika'dan yarışmaya katılan kraliçe adayı 20 yaşındaki Vlada Saulchenkova, kamp sürecinin keyifli geçtiğini, EXPO 2016 Antalya alanına da hayran kaldığını söyledi.

Atlas Okyanusu'ndaki Yeşil Burun Adaları olan Cape Verde'den yarışmaya katılan 24 yaşındaki Monica Sofia da Türk insanının cana yakınlığını, centilmen ve çalışkanlığını gördüğünü anlattı. Sofia, 'Benim ülkem buraya çok uzak ama burada kendimi çok iyi hissettim. Türkiye görülmeli. EXPO 2016 Antalya şaşırtıcı bir alan, buraya gelmemizi sağlayanlara teşekkürler' dedi.

Romanya'dan yarışmaya katılan 24 yaşındaki Claudia Demian ise Antalya'ya ilk kez geldiğini ve tekrar gelmek istediğini vurgularken, dağların, yeşil doğanın kendini büyülediğini söyledi.

20 ülkenin güzelleri bin 7 metre yüksekliğindeki EXPO Kulesi'ne de çıktı ve cep telefonları ile bol bol fotoğraf çekti.EN ÇOK OKUNANLAR

Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

1 Ordu'da trafik kazası: 1'i ağır 4 yaralı

Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

2 Karabük'te servis midibüsü eve girdi: 4 ölü, 2 yaralı

Karabük'teki trafik kazası

3 Karabük'teki trafik kazası

Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

4 Kızlarını pompalı tüfekle rehin alan baba 5 saat sonunda ikna edildi

Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

5 Giresun'da bir kişi baygın köpeği otoyola attı

Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

6 Şüpheli poşet polisi alarma geçirdi

İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

7 İnşaat işçisi elektrik çarpması sonucu yaralandı

Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

8 Çatı yangınını itfaiye ekipleri söndürdü

Sağlık ekipleri kar kış dinlemiyor

9 Sağlık ekipleri kar kış dinlemiyor

'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu

10 'Bizim Rabiamız var' türküsünü Afrin'deki Mehmetçik için okudu


SIRADAKİ HABER