Eğitim-İş Samsun: Para toplama yeri değil

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, SAL'da yayınlanan bildiride yer alan öğrencilerden zorla bağış alınması iddiasıyla ilgili, ''Para toplama olayı doğru. Neredeyse öğrenciler zorunlu para verme noktasına getirildi. Okul yardım toplama yeri değil'' dedi

Eğitim-İş Samsun: Para toplama yeri değil

Eğitim-İş Samsun Şube Başkanı Rüstem Kara, Samsun Anadolu Lisesi (SAL) mezun ve öğrencilerinin eğitim sistemine karşın yayınladıkları bildiride okulda vakıf aracılığıyla yardım toplanması iddiasıyla ilgili, ''Öğrenciler yardım için kullanılamaz. Biz öğrencilere yardım etmeliyiz'' diye konuştu.

ÖĞRENCİLERE DESTEK
SAL'da yayınlanan bildirinin son 12 yılda hükümetin eğitim politikalarının bir sonucu olduğunu ifade eden Kara, ''Bildirinin tamamına katılmamız söz konusu değil. Vakıflar aracılığıyla okullara eğitim öğretimle ilgili olmayan kişiler geliyor. Bu insanların okullarda yaptığı eylemler öğrencilerin kabul edemediği uygulamalar. Para toplama olayı doğru. Neredeyse öğrenciler zorunlu para verme noktasına getirildi. İnsanlara yardım etmenin başka yolları var. Öğrenciler yardım için kullanılamaz. Biz öğrencilere yardım etmeliyiz. Okul yardım toplama yeri değil. Biz, sendika olarak öğrencilerimiz haklı tepkisinde mutlaka müdahil olacağız. Öğrencilerimize bu olayların içerisinde yasal sınırların dışına çıkacak hiçbir etkinlikte bulunmamaları noktasında gerekli uyarıları yaptık. Bu sorunun en kısa sürede çözülebileceğine inanıyoruz. Öğrencilerimizin bu işten zarar görmeden çıkması için onların yanında olacağız ve sorunun çözümü için mücadele edeceğiz'' ifadelerini kullandı.

Zerrin SOMUNCUEN ÇOK OKUNANLAR

Samsunsporda imzalar an meselesi

1 Samsunspor'da imzalar an meselesi

Samsunspor taraftarından kombine isyanı

2 Samsunspor taraftarından kombine isyanı

Akif Çağatay Kılıçın acı günü

3 Akif Çağatay Kılıç'ın acı günü!

Samsunda feci kaza Yaralılar var

4 Samsun'da feci kaza! Yaralılar var

Samsunda emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

5 Samsun'da emekli astsubay karısını kafasından bıçakladı

Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede

6 Kırmızı ışıkta katliam yapan şoför adliyede!

Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı

7 Samsun için kuvvetli fırtına uyarısı!

Samsunsporun son rakibi Giresun

8 Samsunspor'un son rakibi Giresun

Sahadan çekilen İranlıları Bakan Bak ikna etti

9 Sahadan çekilen İranlılar'ı Bakan Bak ikna etti

Samsunda camide imama ve cemaate saldırı

10 Samsun'da camide imama ve cemaate saldırı


SIRADAKİ HABER