Çöp Konteynırları İlaçla Dezenfekte Edildi

Kırklareli'nin Babaeski ilçesinde çöp konteynırları ve temizlik kovaları dezenfekte ilaçlarla temizlendi.

Çöp Konteynırları İlaçla Dezenfekte Edildi


Babaeski Belediye Başkanlığı Temizlik İşleri Müdürlüğü, ilçe merkezindeki tüm konteynırları ve temizlik kovalarını dezenfekte ilaçlarla temizliyor. Yaklaşık 1 hafta sürecek çalışma kapsamında konteynırlarların mahalle mahalle temizleneceği ve çevrede oluşabilecek kötü kokuların, görüntülerin önüne geçileceği belirtildi.
Babaeski Belediye Başkanı Av. Abdullah Hacı ilçede çevre sağlığına son derece önem verdiklerini ifade ederek, "Temizlik İşleri Müdürlüğümüz, ilçemizde bulunan çöp konteynırlarını dezenfekte ve ilaçlama çalışmalarına düzenli bir şekilde devam etmektedir. Çevre temizliği ve sağlığı açısından da büyük önem taşıyan dezenfekte çalışmalarında konteynırlar önce bol köpükle yıkanıyor, belli bir sürenin ardından da durulanıyor" dedi.

Aynur Doktora Gözyaşı


Konteynırların çevresindeki kaldırımların da özenle temizlendiğine dikkat çeken Başkan Hacı, "Kullanılmakta olan değişik kapasitelerdeki çöp konteynırları arızaları denetim elemanlarının tespitleri ile ve gelen talepler doğrultusunda temizlik araçlarımız ile yerinde tamir edilerek boyanmaktadır.

Fikret Orman: "Hiçbir Yıldızımızı Satmayı Düşünmüyoruz"

Gerekli işlemler en kısa sürede yapılmaktadır. Ekonomik ömrünü tamamlayarak kullanılmayacak duruma gelen konteynırlar toplanarak yerlerine yeni konteynırlar konulmakta, yetersiz gelen konteynırlar denetim elemanlarının tespitleri doğrultusunda takviye edilmektedir.

Eskiden ilçemizde poşetli sistem uygulanıyordu. Poşetli sistemde özellikle poşetler kediler, köpekler tarafından dağıtılmakta, poşetler taşınmakta, çevremizde kötü görüntüler oluşmaktaydı. Konteynırlı sistem en temiz en sağlıklı sistemdir. En azından kötü kokuların, kötü görüntülerin çevreye yayılmasını ve çevreyi kirletmesini önlemektedir. Önümüzdeki dönemde amacımız Avrupa'daki gibi renkli konteynır sistemine ve gömme konteynır sistemine geçip geri dönüşümü ilçemizde hızlandırmaktır. Bu konuda ne yazık ki Avrupa ülkelerine göre biraz geri kalmış durumdayız. Geri dönüşüm ekonomik yönden israfın önlenmesi, kaynaklarımızın yeniden kullanılması demektir. Bu konu üzerine daha fazla çalışmaya devam edeceğiz" ifadelerini kaydetti.EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

12 yılda 1 yenilgi

4 12 yılda 1 yenilgi

Temayül sırası vekillerde

5 Temayül sırası vekillerde

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

6 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

7 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

9 Samsun'da park halindeyken hareket eden TIR direği devirdi

Cemal Safi'yi tanımak...

10 Cemal Safi'yi tanımak...


SIRADAKİ HABER