Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Osman Genç: Milli ve manevi değerleri öğretiyoruz

Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde yer alan etüt merkezi öğrencileri ve aileleri ile iftarda buluşan Canik Belediye Başkanı Osman Genç, 'Etüt merkezlerinde yalnızca eğitim değil, dostluğu ve paylaşımı, milli ve manevi değerleri de öğretiyoruz' dedi.

Osman Genç: Milli ve manevi değerleri öğretiyoruz

Canik Belediye Başkanı Osman Genç, Mevlana Eğitim, Kültür ve Yaşam Kampüsü'nde bulunan Kariyer Gelişim Merkezi (KARGEM) ve Canik Akıl Küpü ve Etüt Merkezi (CAKEM)'ndeki öğrenciler ile ailelerini iftar yemeğinde ağırladı. 8 binden fazla kişinin eğitim aldığı kampüs içerisinde verilen iftar yemeğine Başkan Genç'in yanı sıra AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt da katıldı. İftar öncesi yemek dağıtan ve masaları tek tek gezerek öğrenci velileriyle sohbet eden Genç, iftarını da yüzlerce kişi ile birlikte açtı.

ÇOCUKLARIMIZIN İKİNCİ EVİ

Öğrencilerin ilgisiyle karşılaşan Başkan Genç, “Dershanelerin dönüşümüne örnek olan etüt merkezlerimiz çocuklarımıza verdiği aile ortamındaki eğitimle yavrularımızın ikinci evi oldu. Etüt merkezlerinde yalnızca eğitim değil, dostluğu ve paylaşımı, milli ve manevi değerleri de öğretiyoruz. Çocuklarımızı bu kampüse gönderdikleri için ailelerimize teşekkür ediyorum. Anne babalar olarak çocuklarımıza Ramazan'ın manevi atmosferini yaşatmalıyız ve bu manevi değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmalıyız" dedi.

SOSYAL PAYLAŞIM ORTAMI

Ramazan ayının kardeşlik, dostluk ve paylaşım ayı olduğunu ifade eden Başkan Genç, "Komşuluk ilişkilerini güçlendiren iftar sofraları, aynı mahallede oturup, birbirini tanımayan insanları biraraya getiriyor. İftar sofralarında kardeşlik bağlarını güçlendirerek, sosyal paylaşım ortamı oluşturmak istiyoruz. Ramazan ayında Türkü, Suriyelisi, Iraklısı, Afganı, her kesimden insanımızı aynı sofranın etrafında buluşturuyoruz. İnşallah bu etkinlikler sevginin, kardeşliğin ve paylaşmanın artmasına vesile olur" diye konuştu.

BERABERLİĞE İHTİYAÇ VAR

AK Parti Samsun Milletvekili Hasan Basri Kurt da yaptığı konuşmasında dünyanın ramazan ayı içerisindeki sükunete ve birlikteliğe ihtiyacı olduğunu belirterek, "Dünyada güçlünün zayıfı ezmeyi bir hak olarak gördüğü bir dönemi yaşıyoruz. İşte tam da burada bugün iftarımızı açtığımız bu tesislerde donanımlı olarak yetişen gençlerimiz dünyada ve Türkiye’de mazlumun hakkını savunan birer bireyler olacak. Büyük hizmetler gerçekleştirecekler” dedi.

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsundaki başarıya devlet takdiri

1 Samsun'daki başarıya devlet takdiri

Samsundaki kayıp şahsın cesedi bulundu

2 Samsun'daki kayıp şahsın cesedi bulundu

Samsuna şehit ateşi düştü

3 Samsun'a şehit ateşi düştü!

Samsun Emniyet Müdürü Yavuzun Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

4 Samsun Emniyet Müdürü Yavuz'un Avukatı Mustafa Kaymak yargıya başvurdu

Samsunda düğün yolunda feci kaza Çok sayıda yaralı var

5 Samsun'da düğün yolunda feci kaza! Çok sayıda yaralı var

Samsunspor 14 sıraya yükseldi Play-off potasıyla puan farkı 5e düştü

6 Samsunspor 14. sıraya yükseldi! Play-off potasıyla puan farkı 5'e düştü

Balık hafızası

7 Balık hafızası...

TFF 6 kulübün puanını sildi

8 TFF 6 kulübün puanını sildi

Samsuna 2,13 milyarlık yatırım

9 Samsun'a 2,13 milyarlık yatırım

Samsunda FETÖnün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme

10 Samsun'da FETÖ'nün üniversite yapılanmasına yönelik operasyonda flaş gelişme!


SIRADAKİ HABER