HaberlerAntalyaspor'un Ronaldinho hayali suya düştü

Antalyaspor'un Ronaldinho hayali suya düştü

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Teknik Direktör Jose Morais ve Kaptan Samuel Eto'o ile yola devam edeceklerini söyledi. Öztürk, Ronaldinho transferini düşünmediklerini kendi yıldız futbolcularını çıkaracaklarının altını çizdi.

Antalyaspor'un Ronaldinho hayali suya düştü

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk, Hasan Subaşı Tesisleri’nden ilk basın toplantısını düzenledi. Öztürk, görevi devralmalarından dolayı onur ve şeref duyduklarını söyledi.

Antalyaspor’da güzel şeyler başarmak için göreve geldiklerini kaydeden Öztürk, “Teknik Direktör Jose Morais ve takım kaptanı Samuel Eto’o ile çalışmaya devam edeceğiz. İkisiyle de çalışmak istiyoruz. İkisi de kariyerli işini düzgün yapan insanlar. Çalışmaya devam etmek istiyoruz” dedi.

Brezilyalı dünya yıldızı Ronaldinho transferinin gündemlerinde olmadığını dile getiren Öztürk, “Planlarımızda genç oyuncularla, kendi yıldızlarımızı oluşturmak var. Zaten kariyerli futbolcuda bir yere geldik. Biz daha çok yaş ortalamasını düşürme ve takımda daha çok Türk futbolcuların yer aldığı takım istiyoruz. Biraz daha koşam mücadele eden takım oluşturmak istiyoruz” diye konuştu.

"MİNİMUM RİSK NOKTA ATIŞ"

Bu yılı altyapıyı kurma yılı olarak belirlediğini ifade eden Öztürk, “Devamlı başarı elde etmek istiyoruz. Bu yıl yüksek maliyetli transfer yapılabilir ama bunlar kısa dönemli olur. Yeterince araştırmaya zamanımız olmadı. Alınacak futbolcularda zamanımız yok. Minimum risk ve nokta atışı düşünüyorum. Bu yıl hedefleri ileriye koyup ve orada arkasından koşmak istiyoruz” dedi.
Futbol kültürünü oturtma adına çalışmalar yapacaklarını dile getiren Öztürk, taraftarı stada getirme projelerinin hep içinde yer alacaklarını vurguladı.

"YAŞAYAN STAT"

Öztürk, stat etrafının 24 saat yaşayan bir alan olmasını hedeflediklerini belirterek, “Doğru rakam olması halinde sponsor anlaşmamız olabilir. Takımın isminin önüne sponsor alabiliriz. Burada finansal getiri önemli. Bunu ancak değerini bulursak yaparız” ifadelerine yer verdi.

"HOLLANDA KAMPI"

Kamp programına da değinen Öztürk, “İlk etap kampını Türkiye’de ikinci kısmı Avrupa’da Hollanda’da yapacağız. Orada hazırlık maçları yapacağız. Bu sezonu böyle geçireceğiz. Biraz daha iyi takımlarla maçlar yapabilme imkanına sahip olacağız. Bu dönem böyle geçecek, ama gelecek sezonlara bakarız” dedi.

"MORAİS VE ETO'O KALACAK"

Morais’in sözleşme süresi ile ilgili de konuşan Öztürk, “Morais, Antalyaspor’da kalmak istiyor. O noktada sıkıntı yok. Hocamız kalıyor.Kendisiyle Barcelona da görüştüm gayet iyi anlaştık. Yeni yönetimle beraber güzel şeyleri yapabileceğimiz doğru insan odur. Birkaç gün önce de Eto’o ile görüştük. Orada pozitif izlenim elde ettim. Katkı verecek herkesle çalışırız. Bu iki isimde takıma katkı verecektir. Bizimle çalışmak isteyenlerle yola devam edeceğiz. Her futbolcu satılıktır ama doğru fiyata. Ederini bulursa her şey düşünülebilir. Bu Eto’o için de hoca için de geçerlidir” ifadelerini kullandı.
Öztürk, 5 bine yakın kombine bilet alanların da mağdur edilmeyeceklerini sözlerine ekledi.

SIRADAKİ HABER
}