Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

SESOB'a akıllı bina

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin yeni hizmet binasının temeli atıldı. Birlik Başkanı Hacı Eyüb Güler, 'Yeni akıllı hizmet binamızı Aralık ayına kadar tamamlayarak hizmete açmayı planlıyoruz' dedi

SESOB'a akıllı bina

Canik İlçesi Belediyeevleri Mahallesi'nde bulunan Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'nin (SESOB) yeni hizmet binasının temeli, Samsun Küçük Sanayi Sitesi Konut Yapı Kooperatifi'ne ait arsası üzerine kurban kesimi ve dualarla atıldı.

Kurban kesimi öncesi konuşan SESOB Başkanı Hacı Eyüb Güler, "Yeni hizmet binamızın arsasının alınmasında ve imar verilmesinde çok büyük emeği olan Samsun Madeni Sanatkarlar Odası Başkanımız Uğur Tüfekçi ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Yusuf Ziya Yılmaz'a ruhsat işlemlerimizde yardımcı olan Canik Belediye Başkanımız Osman Genç'e ve personellerine birliğim adına teşekkür ediyorum" dedi.

ARALIK'TA HİZMETTE
Oda başkanlarının fikirlerini alarak yeni hizmet binası çalışmalarına başladıklarını da söyleyen Güler, "Binamızın projesini oda arkadaşlarımızla birlikte onayladık. Yapılan ihalenin ardından temelimizi atarak inşaata başladık. Allah nasip ederse 2016 Aralık ayının sonunda binamız bitmiş olarak ve en kısa sürede taşınmayı gerçekleştireceğiz. Samsun'un en büyük sivil toplum örgütü olan birliğimizin yaklaşık 36 bin üyesi bulunmaktadır. Samsun'da esnaf ve sanatkarları her konuda birlik, beraberliği sağlamıştır. Esnaf odaları dün olduğu gibi bugünde, gelecekte de her konuda üzerine düşen sorumluluğu sonuna kadar yerine getirecektir. Allah birlik ve beraberliğimizi bozmasın" ifadelerini kullandı.

Konuşmanın ardından, yağmura rağmen kurban kesimi yapıldı ve dua ile temel atıldı.

Bayram OK EN ÇOK OKUNANLAR

Yeniler göreve hazır

1 Yeniler göreve hazır

Samsunda opera sanatçısına silahlı saldırı

2 Samsun'da opera sanatçısına silahlı saldırı

Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

3 Avantajı kullanalım kazanan biz olalım

Samsunda karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

4 Samsun'da karı-koca sobadan zehirlenerek öldü

Hasret sona ersin

5 Hasret sona ersin

Fındıkta kayıp 290 milyon dolar

6 Fındıkta kayıp  290 milyon dolar

Lovelette kahkaha tufanı

7 Lovelet'te kahkaha tufanı

Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

8 Samsunlu öğrenciler birinciliklerini kutladılar

Samsuna katma değer sağlayacağız

9 Samsun'a katma değer sağlayacağız

AK Parti Samsun Milletvekili  Köktaş Son mührü halk vuracak

10 AK Parti Samsun Milletvekili Köktaş: 'Son mührü halk vuracak'


SIRADAKİ HABER