X Reklamı Kapat

Ordu'da sel hasarının boyutu çok büyük! Evler, köprüler yerle bir!

Ordu'da şiddetli yağışın sele dönüşmesi sonrası birçok ilçede heyelan meydana gelirken, büyük çapta maddi hasar oluştu. Can kaybının yşanmadığı selde, birçok ev ve köprü yıkıldı.

Ordu'da sel hasarının boyutu çok büyük! Evler, köprüler yerle bir!

Ordu’da son yılların en büyük sel felaketi gerçekleşti. Metrekareye 300 kg yağmur düşerken, birçok ev ve köprü ise yıkıldı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin zamanında müdahalesi ve riskli evlerin önceden boşaltılmasıyla can kaybı yaşanmazken, il genelinde büyük çapta maddi hasar oluştu.

Ordu'da sel felaketi!

Dün akşam saatlerinde başlayan şiddetli yağış sonrası, Fatsa, Perşembe, Gürgentepe ve Çatalpınar ilçelerinde 10'un üzerinde ev heyelana bağlı olarak yıkıldı.

Şiddetli yağmurla birlikte, Perşembe ilçesine geçişi sağlayan köprü yıkılırken, Karadeniz Sahil Yolu Fatsa Bolaman mahallesi mevkinde meydana gelen heyelan nedeniyle ise Trabzon'a gidiş yönü kısa süreliğine trafiğe kapandı.

Metrekareye 300 kilogram yağmur düştü

Sabahın erken saatlerinde Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu ile birlikte sel bölgelerinde incelemelerde bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz gazetecilere yaptığı açıklamada, çok büyük bir sel felaketi ile karşı karşıya olduklarını söyledi. Metrekareye 300 kilogram yağmurun düştüğü dile getiren Başkan Yılmaz, sel nedeniyle birçok ilçede heyelanların oluştuğunu, ev ve köprülerin yıkıldığını belirtti.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’tan zarar gören yerlerle ilgili destek sözü

Sel felaketinin bölgeye çok ciddi zarar verdiğini dile getiren Başkan Yılmaz, "Karadeniz sahil yolunda Nefise Akçelik tüneli çıkışında yaşanan heyelan nedeniyle yol trafiğe kapandı. Aynı zamanda Perşembe ilçemize ulaşımı sağlayan büyük köprümüz yıkıldı.Bir çok ilçede sele bağlı olarak büyük maddi hasarlar oluştu. Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş ile görüşerek, bölgede yaşanan afat ile ilgili bilgi verdik. Zarar gören yerlere Hükümet olarak gerekli destekleri vereceklerini söylediler” diye konuştu.

Hasar tespitleri yapılıyor

Hasar gören yerleri inceleyerek ivedi şekilde tespit yapmaya gayret gösterdiklerini vurgulayan Başkan Yılmaz, "Özellikle Fatsa ilçemizin iç kesimlerinde çok ciddi hasar var. Bölgede 12-13 kişilik bir heyetin mahsur kalma durumu vardı. Onlar biraz önce kurtarıldı. Sahil güvenlik ve genelkurmaydan helikopter istemiştik. Gerek kalmayınca helikopteri geri gönderdik. Şu anda hayati tehlikeyi oluşturacak bir durum yok." şeklinde konuştu.

Zamanında müdahale can kaybını önledi

Bölgede şiddetli yağmur etkisini sürdürürken, Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı, OSKİ, İtfaiye ve Ulaşım Dairesi’nde izinler iptal edildi. Yağmurun sele dönüşmesiyle birlikte, OSKİ’ye bağlı 110, İtfaiye Daire Başkanlığı’na bağlı 70 ve Ulaşım Daire Başkanlığı’na bağlı 250 personel ve iş makinesi afet bölgelerinde görevlendirildi. Ekiplerin zamanında müdahalesi sonrası can kaybı yaşanmazken, bölgede çok ciddi maddi hasar olduğu kaydedildi.EN ÇOK OKUNANLAR

Sürpriz isimler yolda

1 Sürpriz isimler yolda

Samsunda suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

2 Samsun'da suç örgütü şüphelisi 10 kişi tutuklandı

Samsunda patpat kazası 1 ölü, 1 yaralı

3 Samsun'da patpat kazası: 1 ölü, 1 yaralı

Samsunda tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

4 Samsun'da tüfekle ev kurşunlayan zanlı yakalandı

Yeni stat herkesi büyüledi

5 Yeni stat herkesi büyüledi

Futbolcular şaştı kaldı

6 Futbolcular şaştı kaldı

Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden sıcak uyarısı

7 Samsun Halk Sağlığı Müdürlüğünden 'sıcak' uyarısı

Samsunda sahte polis tutuklandı

8 Samsun'da sahte polis tutuklandı

Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

9 Samsunspor 3 veya 4 maç oynayacak

İbre zulayı patlattı

10 İbre zulayı patlattı


SIRADAKİ HABER