Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Turgay Şeren Samsunspor'a da hizmet etmiştir

Eski Samsunsporlu kaleci Tekin Üstündağ, Şeren'in vefatının ardından sosyal medya hesabından 1970-1971 sezonu öncesi Kızılcahamam kampında çekilmiş bu fotoğrafı yayınladı.

Turgay Şeren Samsunspor'a da hizmet etmiştir

Çok emeği var

Eski Samsunsporlu kaleci Tekin Üstündağ, Şeren'in vefatının ardından sosyal medya hesabından 1970-1971 sezonu öncesi Kızılcahamam kampında çekilmiş bu fotoğrafı yayınladı.

Üstündağ, efsane futbol adamının kendisinde ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Üstündağ, "O zamanlar kaleci antrenörü yok. Turgay hoca önce takıma antrenman yaptırır, idman bitiminde de beni özel olarak çalıştırırdı. Üzerimde çok emeği var. Samsunspor'a da hizmet etmiştir. İrtibatı hiç koparmadık, telefonla görüşüyorduk. Allah rahmet eylesin" dedi.

SAMSUNSPOR'U DA ÇALIŞTIRMIŞTI

Türk sporunun önemli isimlerinden birisi olan ve 1970-1971 yılları arasında Samsunspor'da da teknik direktörlük yapan 'Berlin Panteri' lakaplı Turgay Şeren, 84 yaşında vefat etti. Şeren'in ölümü spor camiasını derinden yaraladı.

Türk futboluna 'Berlin Panteri' lakabıyla adını altın harflerle yazdıran Turgay Şeren, dün sabah saatlerinden 84 yaşında vefat etti. 1951'de Berlin'de Batı Almanya'ya karşı A Milli Futbol Takımımızın 2-1 kazandığı maçta yaptığı kurtarışlarla 'Berlin Panteri' diye anılan Şeren, kalecilik kariyerine Galatasaray'da başlayıp, yine aynı kulüpte nokta koydu. 1967'de futbolu bırakıp bir yıl sonra da teknik direktörlüğe başlayan Şeren, 1970-1971 sezonu öncesi Samsunspor'la anlaştı. 10 Haziran 1970'de sözleşme imzalayan Şeren, 14 Aralık 1970'de ailevi sorunlarını gerekce göstererek istifa etti. Ancak istifası kabul edilmeyen Şeren, 9 Mart 1971'e kadar görevinin başında kalsa da, yine istifa edip ayrıldı. Şeren'in görevde kaldığı 19 haftayı Samsunspor 9. sırada tamamlamıştı. Futbolculuk ve teknik direktörlüğün ardından spor yazarlığı ve yorumculuk yapan Şeren, uzun süredir hastanede tedavi görüyordu.EN ÇOK OKUNANLAR

Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

1 Samsun Büyükşehir geç bile kaldı

Tütün Samsuna geri dönüyor

2 Tütün Samsun'a geri dönüyor

Samsunspor taraftarından Galip Öztürke hoş geldin

3 Samsunspor taraftarından Galip Öztürk'e 'hoş geldin'

Safları belli etmek

4 Safları belli etmek!..

Samsunlu sanatçılar buluştu

5 Samsunlu sanatçılar buluştu

Samsunda 10 ayda 539 bin liralık ceza

6 Samsun'da 10 ayda 539 bin liralık ceza

Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

7 Samsunspor Teknik Direktörü Özköylü tribünde

Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

8 Minik Irmak cinayetinde iğrenç detay

Samsunsporun en büyük gücü stat

9 Samsunspor'un en büyük gücü stat

Haydi Samsun

10 Haydi Samsun