HaberlerSamsunspor'un geleceğini onlar belirleyecek

Samsunspor'un geleceğini onlar belirleyecek

Yeni sezon hazırlıklarını Samsun'da sürdüren kırmızı-beyazlılar, bugün kamp yapacağı Ankara Kızılcahamam'a doğru yola çıktı. Samsunspor Sportif Direktörü Zeren, Samsunspor'un geleceğini altyapı oyuncularının belirleyeceğini söyledi.

Samsunspor'un geleceğini onlar belirleyecek

Sözleşmesi biten birçok oyuncu ile yeniden anlaştıklarını vurgulayan Samsunspor Sportif Direktörü Coşkun Zeren, “Kendi içimizdeki yapılanmayı artık tamamladık. Bugün kamp yapacağımız Kızılcahamam’a doğru yola çıktık. 13 gün sürecek kampımız, yarın sabah itibariyle başlayacak. Mevcut takımın önemli bir kısmı ile yeniden anlaştık. Bir tek Galin İvanov’un durumu Pazartesi günü netlik kazanacak. Kaptan Musa Aydın ile vedalaştık. Taha Yalçıner ve Ofoedu başka bir takımla anlaştı. Sözleşmesi biten oyunculardan Mehmet Çakır ile tekrar anlaştık. Alacakları nedeniyle takımı federasyona şikayet eden futbolcuların hepsinin paraları ödendi. Hasan Kılıç, Ousmane N’Diaye, Canberk Aydın, Bekir Sevgi ve Murat Gürbüzerol’un ücretleri ödenerek takımda kalmaları sağlandı. Şu anda kulübümüzü alacaklarından dolayı federasyona şikayet eden futbolcumuz kalmadı. Diğer oyuncularımızla alakalı ekonomik yaptırımları da kamp zamanında yerine getireceğiz” dedi.

“Samsunspor’un geleceği bu futbolcularda”

İki dönem transfer yasağı alan ve 1 dönem daha transfer yapamayacak olan Samsunspor’da takımın geleceğinin alt yapıdan çıkan genç oyunculara bağlı olduğunu dile getiren Zeren, “İlk etap kampımızı gerçekleştirmek için bugün Kızılcahamam’a doğru yola çıktık. 13 gün sürecek. Devamında 2-3 gün izin yapıp ikinci bir kampa başlayacağız. Kamp kadromuzda 29 futbolcumuz bulunuyor. Zola ve N’Diaye kampa yarın direk yurt dışından katılacaklar. Ekigho da ayın 12’sinde kampımıza katılacak. Kamp kadromuzda altyapıdan yetişen önemli gençlerimiz var. Bu kamp o futbolcular için büyük şans. Samsunspor’un geleceğini bu futbolcularda görüyorum. Gençler, umarım bu formayı sırtlarına geçirirler ve bir daha bırakmazlar. Altyapıdan 10 oyuncuyu kampa götürdük. Bu oyunculardan hocamızın tespit ettiği isimlerle profesyonel sözleşme imzalayacağız” diye konuştu.

SIRADAKİ HABER
}