CHP Samsun'dan 'Varlık Barışı'na sert eleştiri

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, 'Bu yasanın adı 'Varlık Barışı' değil, olsa olsa 'Hırsızları Koruma' yasası olur' dedi.

CHP Samsun'dan 'Varlık Barışı'na sert eleştiri

Varlık barışı değil hırsızları koruma

CHP Samsun İl Başkanı Tufan Akcagöz, yaptığı açıklamayla TBMM'ne sunulan "Varlık Barışı' yasası teklifini eleştirdi. Akcagöz, "TBMM’ye sunulan torba yasaya, varlık barışı adı altında bir düzenleme eklenmiş olup, bu düzenleme ile birlikte yurt dışından Türkiye'ye giren paraların kaynağı sorulamayacaktır. Kaynağı sorulamayacak olan ve denetleme kapsamında olmayan para akışının, Türkiye'nin kara para aklanan bir ülke konumuna düşüreceği açıktır. Yurt dışında farzedelim, insan kaçakçılığı gibi, uyuşturucu ticareti gibi suçlar üzerinden elde edilen paralar, Türkiye'ye sokularak aklanmış olacaktır. Yine farz edelim ki Türkiye'den bir hırsız, devleti soymuş olsun. Bu hırsız, aynı zamanda siyasetle de uğraşıyor ve tüyü bitmemiş yetimlerin hakkı olan paraları İsviçre bankalarına kaçırmış olsun. Şimdi bu hırsız, çaldığı bu paraları Türkiye'ye getirebilecek ve bu hırsızlık paralarını bir nevi aklamış olacaktır" diye konuştu.

YOLSUZLUK TEŞVİK EDİLİYOR

Akcagöz açıklamasını şöyle sürdürdü: "Dolayısıyla bu yasanın adı 'Varlık Barışı' değil, olsa olsa 'Hırsızları Koruma' yasası olur.Ülkemizin, Akp iktidarı ile birlikte adı yolsuzluklarla anılan bir ülke olduğu düşünüldüğünde, varlık barışı adı altında dayatılmak istenen bu yasanın, yolsuzluk ve hırsızlığı teşvik edeceği de gözlerden kaçırılmamalıdır. 17 / 25 Aralık sürecini unutacak değiliz. Akp milletvekillerinden, bari bu defa önlerine gelen teklifi sorgulamalarını ve bu teklife hayır demelerini bekliyoruz."

 EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor yeni stadında ilk maçına çıkıyor

1 Samsunspor yeni stadında ilk maçına çıkıyor!

TSHİBUMBU BOMBASI

2 TSHİBUMBU BOMBASI

Samsunda silahlı saldırı

3 Samsun'da silahlı saldırı!

Tüm locaları satabiliriz

4 Tüm locaları satabiliriz

Samsunda korkunç kaza

5 Samsun'da korkunç kaza

Tesislerde mini zirve

6 Tesislerde mini zirve

Giresun maçı eski statta

7 Giresun maçı eski statta

Kaderi Özalana bağlı

8 Kaderi Özalan'a bağlı

Chibuike heyecanlı

9 Chibuike heyecanlı

Türk hakemden hayati müdahale

10 Türk hakemden hayati müdahale


SIRADAKİ HABER