HaberlerKaradenizbirlik'te eylem

Karadenizbirlik'te eylem

Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği'nden işten çıkartılan işçiler için Koop- İş Samsun Şubesi genel müdürlük binası önünde eylem yaptı

Karadenizbirlik'te eylem

Genel Merkezi Samsun'da bulunan, Karadeniz Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği tarafından işten çıkarılan işçiler için, Koop-İş Samsun Şubesi'nce Karadenizbirlik Genel Müdürlük binası önünde basın açıklaması yapıldı.

HAKSIZLIK YAPILDI
Koop İş Samsun Şube Başkanı Fati Köymen'in yaptığı basın açıklamasında, Karadeniz Birlik emekçilerine çok büyük haksızlık yapıldığını belirterek, "Toplu sözleşme görüşmeleri anlaşmazlıkla sonuçlandı. Sözleşme sendikamız tarafından Yüksek Hakem Kurulu'na götürüldü. Yüksek Hakem Kurulu bizleri haklı buldu. Ancak buna rağmen brüt ücretin tespitinde yanlış ufygulama yapıldı. Sorunun çözümü için toplantı talebinde bulunduk. Ancak ne yazık ki, toplantı da uygulama birliği sağlanamadı. Kooperatifleri kapatarak çalışan 11 işçi işine son verildi. 2 ay içerisinde 16 işçi arkadaşımızın daha işine de ekonomik kriz gerekçesiyle son verildi" dedi.
Basın açıklamasının ardından Koop İş üyeleri genel müdürlük binası önünde bir süre alkışlı eylem yaptı.

Bayram OK

SIRADAKİ HABER
}