Cevdet Yılmaz: OHAL değerlendirebilir...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, toplanan kritik MGK ve MGK sonrasındaki Bakanlar Kurulu hakkında konuştu. Yılmaz, 'OHAL için MGK değerlendirecek.' dedi.

Cevdet Yılmaz: OHAL değerlendirebilir...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Habertürk TV'de katıldığı programda açıklamalarda bulundu. Toplanan kritik MGK ve MGK sonrasındaki Bakanlar Kurulu hakkında da konuşan Yılmaz, 'OHAL için MGK değerlendirecek.' dedi.

Yılmaz, gerekli olan neyse ona karar verilecektir derken, 'MGK'da bütün hususlar ele alınacaktır. Önemli bir badireyi atlattık ancak tam anlamıyla atlatmış değiliz. Bir daha böyle hadiselerin yaşanmaması adına belli tedbirlerin yapılması gerekiyor. Milli Güvenlik Kurulumuz toplandı. Bakanlar Kurulumuz toplanacak. Önemli bir gün. Mutlaka belirli kararların alınması gerekiyor. Gerekli olan neyse MGK ona karar verecektir. OHAL için MGK değerlendirecek. Olağanüstü hal de hukukun bir parçası. Buna ihtiyaç var diye değerlendirirse MGK adım atabilir. Mevcut kurallarla belki de değerlendirebilir. Onu hep birlikte göreceğiz.' ifadelerini kullandı.

TEMİZLEMEK ZORUNDAYIZ

FETÖ/PDY bağlantılı kamu görevlileri hakkında da konuşan Yılmaz, 'Bu FETÖ'cü terör yapılanması devlet içinde devlet oluşturan bir yapılandırma. Bu yapılanma çok uzun bir geçmişe dayanıyor. Dolayısıyla bununla mücadele de köklü bir mücadele olmak durumunda. Bu mücadeleyi elbette hukuk içinde yapacağız. İstihbarat çalışmalarından başka çalışmalara kadar bütün birikimler kontrol edilecek. Bu mücadeleyi hukuk içerisinde yapacağız. Acımasız bir şekilde insanlarımızı katleden, Meclis'imizi bombalayan bu yapılanmayı bütün kurumlardan temizlemek zorundayız.' dedi.EN ÇOK OKUNANLAR

ŞEHİR AYAĞA KALKTI

1 ŞEHİR AYAĞA KALKTI

Samsunspor başka oynuyor

2 Samsunspor başka oynuyor

Samsunspor'da düşmeme hesapları

3 Samsunspor'da düşmeme hesapları

Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

4 Nisan ayında Karadeniz'e kar yağdı

Samsunspor'dan taraftara çağrı

5 Samsunspor'dan taraftara çağrı

12 yılda 1 yenilgi

6 12 yılda 1 yenilgi

Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

7 Ahmet Cebe : 'İtibar etmeyin'

İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

8 İşçi emeklilerine TOKİ müjdesi

Temayül sırası vekillerde

9 Temayül sırası vekillerde

Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama

10 Samsun'da uyuşturucu operasyonu: 5 tutuklama


SIRADAKİ HABER