Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Samsun Valisi Şahin: Askerlerimizi hainlerle sakın karıştırmayın

Samsun'un Bafra İlçesinde düzenlene demokrasi nöbetine katılan Samsun Valisi İbrahim Şahin, 'Onurlu ve Şerefli askerlerimize komutanlarımıza sahip çıkın, onları sakın ola o hainlerle karıştırmayın' dedi

Samsun Valisi Şahin: Askerlerimizi hainlerle sakın karıştırmayın

Bafra'daki demokrasi nöbetine Vali Şahin ve Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da katıldı. Bafra Belediyesi önünde konser veren Mehteran takımı halkın yoğun ilgi gördü. Belediye önünde konser verdikten sonra Bafralılarla Yeni Kent Meydanına kadar marşlar eşliğinde yürüdü. Yüzlerce vatandaşın katıldığı programda, Mehter takımının çalmış olduğu marşlar vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılanırken Bafra Müftülüğünce okutulan Kuran-ı Kerim tilaveti ve ilahilerin ardından dualar yapıldı.

Bafra Yeni Kent Meydanında düzenlenen programa Samsun Valisi İbrahim Şahin, Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Samsun Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Yavuz, Bafra Kaymakam Vekili Hacı İbrahim Türkoğlu, Bafra Belediye Başkanı Zihni Şahin, Bafra Cumhuriyet Başsavcısı İbrahim Keskin, Bafra İlçe Emniyet Müdürü Mustafa Yiğit, Bafra İlçe Jandarma Komutan Vekili J. Üstgm. Hakan Arıkan, AK Parti İl Başkanı Muharrem Göksel, AK Parti Bafra İlçe Başkanı Tuncay Yurduseven, daire müdürleri, kurum amirleri, sivil toplum örgütü temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

MEYDANLARI ONLARA BIRAKMAYACAĞIZ
Samsun Büyük Şehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, "Cumhurbaşkanımızın bu nöbetleri durdurun diyene kadar bu nöbetleri tutmaya devam edeceğiz. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceğine yöneltilmiş olan bu menfur saldırıyı sizler gibi bende lanetliyorum" diye konuştu.

Samsun Valisi İbrahim Şahin ise Bafra İlçe Jandarma Komutan Vekili J. Üstgm. Hakan Arıkan’ı işaret ederek, hainlerle, şerefli komutanların bir tutulmamasını istedi. Vali Şahin, "Jandarma Komutanımız burada ve resmi üniformasıyla gelmiş. Arkadaşlar özellikle bu paralel yapıya mensup terör örgütü resmi üniformaların içerisine sinmiş biz fark edememişiz devlet fark etmemiş. Bu hainlerle, sakın ola bu üniformayı gerçekten onurla taşıyan askerlerimizi komutanlarımızı bir tutmayın. Önce ki gün itibariyle askerlerimize dışarıya çıkıp asli görevlerini yapmalarını söyledim. Bu nedenle sizlerde bu onurlu ve şerefli askerlerimize sahip çıkacaksınız. Ama o ahlaksızlara, o vatansızlara, o kansızlara da bu meydanları bırakmayacağız" ifadelerini kullandı.
Nöbet sırasında vatandaşlara sıcak çorba ikram edildi. vatandaşlar Bafra İlçe Jandarma Komutan Vekili J. Üstgm. Hakan Arıkan ile fotoğraf çekinerek sevgi dolu sözler sarfetti.

Ümit CEYLANEN ÇOK OKUNANLAR

Giresunda karakol saldırısının faillerinden 3ü ölü, 1i yaralı ele geçirildi

1 Giresun'da karakol saldırısının faillerinden 3'ü ölü, 1'i yaralı ele geçirildi

İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

2 İnsanlık ölüyor, onlar fotoğraflıyor

FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

3 FETÖ sanığı dört komutanın tahliye talepleri reddedildi

Trumpun benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

4 Trump'un benzeri devir teslim törenini pür dikkat izledi

Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeline getirildi

5 Cinayet zanlısı Uzman Çavuş Kocaeli'ne getirildi

Beşiktaşta korkutan ahşap bina yangını

6 Beşiktaş'ta korkutan ahşap bina yangını

Anayasa değişiklik teklifi 16 Maddesi 342 oyla kabul edildi

7 Anayasa değişiklik teklifi 16. Maddesi 342 oyla kabul edildi

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMMde

8 MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı TBMM'de

Anayasa değişikliği teklifinin 18 maddesi 343 oyla kabul edildi

9 Anayasa değişikliği teklifinin 18. maddesi 343 oyla kabul edildi

Mecliste kritik oylama sona erdi

10 Meclis'te kritik oylama sona erdi


SIRADAKİ HABER