HaberlerBakan Kılıç: Dünya Türkiye'ye gıptayla bakıyor

Bakan Kılıç: Dünya Türkiye'ye gıptayla bakıyor

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, Rio Olimpiyatları'na katılacak sporcuları ağırlarken, 'Önceden olimpiyatlara giden sporcular oradaki tesislere gıptayla bakıyordu. Şimdi ise dünya bizi gıptayla izliyor' dedi.

Bakan Kılıç: Dünya Türkiye'ye gıptayla bakıyor

SORUMLULUĞUNUZ BÜYÜK

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, 2016 Rio Olimpiyat Oyunları'na katılacak sporcularla buluştu. Başbakanlık Dolmabahçe Ofisi'nde gerçekleştirilen organizasyonda, Rio Olimpiyatları'nda mücadele edecek sporcuların önemli bir bölümü ile teknik kadrolarda yer alan isimler, federasyon temsilcileri ve bakanlık yetkilileri hazır bulundu. 2016 Rio Olimpiyat Oyunları için başarı dileklerinde bulunan Bakan Çağatay Kılıç, olimpiyatlara gidecek olan sporculara önemli mesajlar verdi. 15 Temmuz gecesi Türkiye’de yaşanan darbe girişiminde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliği ve Başbakan Binali Yıldırım’ın kararlı duruşuyla Türk halkının demokrasiye ve hukuka sahip çıktığını belirten Bakan Çağatay Kılıç, bu konuda Rio Olimpiyatları’nda yarışacak sporcuların da üzerlerinde büyük sorumluluklar olduğunu söyledi.

HEPİNİZE GÜVENİYORUM

Bakan Kılıç, "Türkiye tarihinde ilk kez bir darbe girişimi başladığı ilk saatlerde engellendi. Sayın Cumhurbaşkanımızın ‘Meydanlara çıkın’ çağrısına cevap veren bu aziz millet Türk milleti başardı. Bu girişimlerin en kanlısıydı. Dolayısıyla bu anlamda sizin üzerinizde çok farklı da bir sorumluluk var. Katıldığınız müsabakalarda şehitlerimiz ve gazilerimizin göstermiş olduğu bu büyük fedakarlığı sizler de müsabakalarda ter dökerek göstereceksiniz. Ben sizlere güveniyorum. Ortaya koyacağınız mücadelenin en iyi şekilde olacağına inanıyorum. Rio Olimpiyatları'nı ülkemizi temsil ettiğinizi bilerek ve tecrübelerinizi katlayarak geçirmenizi istiyorum. Çünkü gelecekte bu tecrübelerinizi yeni nesillere aktaracaksınız. Gelecekteki sporcularımızı yetiştirmek için şimdiden sizin hazırlık yapmanız, çalışmanız ve kendinizi hazırlamanız gerekiyor" dedi.

DÜNYA STANDARTLARINDA

Türkiye’de tesisleşme anlamında büyük adımlar atıldığını da vurgulayan Bakan Kılıç, şöyle devam etti: "Rio’ya gittiğinizde tabii ki orada inşa edilmiş yeni tesisler göreceksiniz. İnanıyorum ki Türkiye’nin de tesisleşme noktasında nereden nereye geldiğini de ayrıca göreceksiniz. Geçmiş yıllarda olimpiyat oyunlarına giden sporcularımız, kafilemiz oradaki tesislere gıptayla bakarlardı. Fakat şu anda Türkiye’de yapmış olduğumuz tesislere dünya gıptayla bakıyor. Dünya standartlarının üzerindeki tesislerimizi çok ciddi anlamda bir hayranlıkla bizi izliyorlar."

SIRADAKİ HABER
}