HaberlerBüyükşehir'i bu isimler denetleyecek

Büyükşehir'i bu isimler denetleyecek

Büyükşehir Belediye Meclisi 2015 yılı denetimlerini yapacak komisyonda görev alacak isimleri belirledi.

Büyükşehir'i bu isimler denetleyecek

Büyükşehir Belediyesi'ni AK Parti'den İnci Barış, Esra Türkoğlu, Fikret Oy; MHP'den Mücahit Uydu ve CHP'den Tansu Çıkış denetleyecek


Samsun Büyükşehir Belediye Meclisi 2016 yılının Ocak ayı meclisi ilk toplantısı Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu'nda yapıldı. Turan Çakır'ın başkanlığında toplanan mecliste 56 gündem maddesine 2 de gündem dışı madde eklendi.

ŞAMPİYONLARA 25 YARIM ALTIN
Bu maddelerden biri olan Judo Avrupa Şampiyonası'na katılmaya hak kazanan ve Türkiye Judo Şampiyonası'nda 4.olan Aile ve Sosyal Politikalar Samsun İl Müdürlüğü Spor Kulübü sporcularına ve antrenörlerine 25 adet yarım altın verilmesi gündem maddelerine eklenmesi oy birliğiyle kabul edildi. Diğer bir gündem dışı maddesi olan Samsun Proje Ulaşım İmar İnşaat Yatırım Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’nin(SAMULAŞ) sermaye artırımına yönelik gündem dışı maddesi oylanarak gündeme alınmasına karar verildi. Gündem dışı maddeler diğer gündem maddelerine eklenerek madde meclis üyelerinin oy birliği ile komisyonlara havale edildi.

DENETİM KOMİSYONU BELİRLENDİ
Mecliste, bir önceki yıl gelir ve giderleriyle hesap ve işlemlerin denetimi için Denetim Komisyonu oluşturuldu. Gizli oy, açık tasnif usülüne göre yapılan seçimlerde 3'ü AK Parti'den, 1'i MHP ve 1'ide CHP'den olmak üzere toplam 5 isim belirlendi. Denetim Komisyon üyeleri AK Parti'den İnci Barış 71, Esra Türkoğlu 70, Fikret Oy 68, MHP'den Mücahit Uydu 63 ve CHP'den Tansu Çıkış 63 oy alarak denitim komisyonuna seçildi.

31 İŞÇİYE VİZE
Samsun Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi(SASKİ) Genel Kurulu 2016 yılının 1. Birleşiminin 1. Oturumuna ait olağan üstü toplantı gündemine ait 2 madde genel kurula sunuldu. Maddelerden biri olan SASKİ’de her yıl geçici olarak çalışan 31 işçinin 2016 yılı için vize alması ve bazı sözleşmeli personellerin aylık ücretlerinin belirlenmesine yönelik alınan karar genel kurulda oy birliği ile kabul edildi.

 

SIRADAKİ HABER
}