Darbeci sandığı iki genci rehin almış!

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde balon firması sahibi olan Halil Uluer, 18 Temmuz tarihinde kendisine adres soran iki genci darbeci sanarak rehin aldı.

Darbeci sandığı iki genci rehin almış!

Nevşehir’in Göreme beldesinde bir firmanın güvenlik görevlisine iki kişi adres sordu. Adres soran şahısların durumlarından şüphelenen balon firması sahibi Halil Uluer şahısları önce rehin aldı ardından ise İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Metin Alkaya’ya telefon ile bilgi verdi. Jandarmanın karakola götürüp sorguladığı iki kişi, darbeci olmadıklarının anlaşılması üzerine serbest bırakıldı. Uluer o akşam yaşananlarla ilgili şunları söyledi:

"18 Temmuz akşamında saat 19.30 sularında güvenlik görevlimize motosikletli iki kişi adres sordu. Ben de durumlarından şüphelenerek nereden geldiklerini sordum. Adana’dan geldiklerini ve Ankara’ya gideceklerini söylediler. Ben de Adana dedikleri zaman İncirlik Hava üssü aklıma geldi ve iki arkadaşı sizleri burada biraz misafir edeceğimi söyledim. Ardından ise darbeci olmadığını bildiğim ve yüreği vatan sevgisi ile atan İl Jandarma Alay Komutanımızı arayarak konu hakkında bilgi verdim. Kendisi de jandarma ekiplerini balon firmasını gönderdi. Jandarma tarafından karakola götürülen şahıslara darbeci değilseniz sizleri bugün burada misafir edeceğim ve birlikte akşam yemeği yiyeceğimizi söyledim. Onlar da benim şüphelenmem konusunda bana hak verdiler. Jandarma tarafından karakola götürülen S.D. ile F.E.K.’ın darbeci olmadığı anlaşıldı. S.D. pilot, F.E.K. ise İstanbul İtfaiyesi’nin bir çalışanı çıktı. Arkadaşlara söz verdiğim üzere yemek ısmarlayayım dedim. Ancak kendileri kabul etmediler. Ankara’ya gitmeleri gerektiğini ifade ederek buradan ayrıldılar.”EN ÇOK OKUNANLAR

Billy attı Samsun kazandı

1 Billy attı Samsun kazandı

Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu İddialar asılsız Parayla alakası yok

2 Samsunspor Başkan Yardımcısı Araboğlu: 'İddialar asılsız... Parayla alakası yok'

İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

3 İki grup arasında çıkan silahlı kavgaya biber gazlı müdahale

Tipik bir Karadenizli

4 Tipik bir Karadenizli...

Tekirdağda 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

5 Tekirdağ'da 20 kilometrelik araç kuyrukları oluştu

Şanlıurfasporun yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

6 Şanlıurfaspor'un yeni teknik direktörü Ali Tandoğan

Otomobil takla attı2 yaralı

7 Otomobil takla attı:2 yaralı

Sinopta feci kaza  Ölü ve yaralılar var

8 Sinop'ta feci kaza ! Ölü ve yaralılar var

İki grup arasında silahlı kavga Şehirde kırmızı alarm verildi

9 İki grup arasında silahlı kavga! Şehirde kırmızı alarm verildi

Sarı Fırtına, Kırkpınardan sonra Beşpinarın da Başpehlivanı

10 Sarı Fırtına, Kırkpınar'dan sonra Beşpinar'ın da Başpehlivanı


SIRADAKİ HABER