Samsun haber gazetesi
X Reklamı Kapat

Darbeci sandığı iki genci rehin almış!

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde balon firması sahibi olan Halil Uluer, 18 Temmuz tarihinde kendisine adres soran iki genci darbeci sanarak rehin aldı.

Darbeci sandığı iki genci rehin almış!

Nevşehir’in Göreme beldesinde bir firmanın güvenlik görevlisine iki kişi adres sordu. Adres soran şahısların durumlarından şüphelenen balon firması sahibi Halil Uluer şahısları önce rehin aldı ardından ise İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Metin Alkaya’ya telefon ile bilgi verdi. Jandarmanın karakola götürüp sorguladığı iki kişi, darbeci olmadıklarının anlaşılması üzerine serbest bırakıldı. Uluer o akşam yaşananlarla ilgili şunları söyledi:

"18 Temmuz akşamında saat 19.30 sularında güvenlik görevlimize motosikletli iki kişi adres sordu. Ben de durumlarından şüphelenerek nereden geldiklerini sordum. Adana’dan geldiklerini ve Ankara’ya gideceklerini söylediler. Ben de Adana dedikleri zaman İncirlik Hava üssü aklıma geldi ve iki arkadaşı sizleri burada biraz misafir edeceğimi söyledim. Ardından ise darbeci olmadığını bildiğim ve yüreği vatan sevgisi ile atan İl Jandarma Alay Komutanımızı arayarak konu hakkında bilgi verdim. Kendisi de jandarma ekiplerini balon firmasını gönderdi. Jandarma tarafından karakola götürülen şahıslara darbeci değilseniz sizleri bugün burada misafir edeceğim ve birlikte akşam yemeği yiyeceğimizi söyledim. Onlar da benim şüphelenmem konusunda bana hak verdiler. Jandarma tarafından karakola götürülen S.D. ile F.E.K.’ın darbeci olmadığı anlaşıldı. S.D. pilot, F.E.K. ise İstanbul İtfaiyesi’nin bir çalışanı çıktı. Arkadaşlara söz verdiğim üzere yemek ısmarlayayım dedim. Ancak kendileri kabul etmediler. Ankara’ya gitmeleri gerektiğini ifade ederek buradan ayrıldılar.”EN ÇOK OKUNANLAR

Bu nasıl serbest piyasa

1 Bu nasıl serbest piyasa?..

Samsunsporda galibiyet hazırlığı

2 Samsunspor'da galibiyet hazırlığı

Samsunspordan 5li imza

3 Samsunspor'dan 5'li imza

Samsunlu gence acı kader

4 Samsunlu gence acı kader

Bakan Çağatay Kılıçtan Samsunspora taziye mesajı

5 Bakan Çağatay Kılıç'tan Samsunspor'a taziye mesajı

Buz tutan barajda kayboldu

6 Buz tutan barajda kayboldu

Samsunda velilere zorlu sınav

7 Samsun'da velilere zorlu sınav

 Hızlı tren başka  bahara kaldı

8 Hızlı tren başka bahara kaldı

Futbol şehitlerine beste

9 Futbol şehitlerine beste

Samsunda üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi

10 Samsun'da üniversiteli ByLockcular adliyeye sevk edildi


SIRADAKİ HABER