Darbeci sandığı iki genci rehin almış!

Nevşehir'in merkez ilçeye bağlı Göreme beldesinde balon firması sahibi olan Halil Uluer, 18 Temmuz tarihinde kendisine adres soran iki genci darbeci sanarak rehin aldı.

Darbeci sandığı iki genci rehin almış!

Nevşehir’in Göreme beldesinde bir firmanın güvenlik görevlisine iki kişi adres sordu. Adres soran şahısların durumlarından şüphelenen balon firması sahibi Halil Uluer şahısları önce rehin aldı ardından ise İl Jandarma Alay Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Metin Alkaya’ya telefon ile bilgi verdi. Jandarmanın karakola götürüp sorguladığı iki kişi, darbeci olmadıklarının anlaşılması üzerine serbest bırakıldı. Uluer o akşam yaşananlarla ilgili şunları söyledi:

"18 Temmuz akşamında saat 19.30 sularında güvenlik görevlimize motosikletli iki kişi adres sordu. Ben de durumlarından şüphelenerek nereden geldiklerini sordum. Adana’dan geldiklerini ve Ankara’ya gideceklerini söylediler. Ben de Adana dedikleri zaman İncirlik Hava üssü aklıma geldi ve iki arkadaşı sizleri burada biraz misafir edeceğimi söyledim. Ardından ise darbeci olmadığını bildiğim ve yüreği vatan sevgisi ile atan İl Jandarma Alay Komutanımızı arayarak konu hakkında bilgi verdim. Kendisi de jandarma ekiplerini balon firmasını gönderdi. Jandarma tarafından karakola götürülen şahıslara darbeci değilseniz sizleri bugün burada misafir edeceğim ve birlikte akşam yemeği yiyeceğimizi söyledim. Onlar da benim şüphelenmem konusunda bana hak verdiler. Jandarma tarafından karakola götürülen S.D. ile F.E.K.’ın darbeci olmadığı anlaşıldı. S.D. pilot, F.E.K. ise İstanbul İtfaiyesi’nin bir çalışanı çıktı. Arkadaşlara söz verdiğim üzere yemek ısmarlayayım dedim. Ancak kendileri kabul etmediler. Ankara’ya gitmeleri gerektiğini ifade ederek buradan ayrıldılar.”EN ÇOK OKUNANLAR

Samsunspor'da duygu dolu anma

1 Samsunspor'da duygu dolu anma

Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

2 Tokat'ta kar yağışı ve tipi ulaşımı olumsuz etkiliyor

Otel odasında şüpheli ölüm

3 Otel odasında şüpheli ölüm

Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

4 Hizan'da 7 saatlik hasta kurtarma operasyonu

Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

5 Zonguldak'ta dalgalar yıkıp geçti

Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

6 Yakalaması bulunan şahıs Düzce Polisi tarafından kıskıvrak yakalandı

Erzincan-Sivas karayolu ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı

7 Erzincan-Sivas karayolu ulaşıma kapandı, çok sayıda araç yolda mahsur kaldı

Midyat-Dargeçit arası trafik kazası: 5 yaralı

8 Midyat-Dargeçit arası trafik kazası: 5 yaralı

Şartlar eşit

9 Şartlar eşit

ATM hırsızları suçüstü yakalandı

10 ATM hırsızları suçüstü yakalandı


SIRADAKİ HABER